Koronavirus bulaşıcılığı hakkında

Arkadaşlar şimdi kendimle ilgili bir soru sormuş olacağım ama cevabının herkesin işine yarayabileceğini düşünüyorum. Ayın 11inde son defa ofisten çalıştığımdan beri evden çalışıyorum , dışarı kafamı bile uzatmadım. Ayın 12 sinde biraz halsizdim 13ünde de bu durum sürdü ve düşük bir ateş yaşadım. O günlerde vaka 5-10 falandı, yani korkacak bir şey yok gibiydi ve herhangi bir yere başvurmadım. Daha sonra sanırım 14-15 gibi öksürüğüm başladı ki ben kış aylarının çoğunda sürekli öksürürüm, küçük bi bronşitim var. Halen de öksürüyorum hatta. 12 13 ü dışında bir halsizlik hissetmedim ve sanırım ateşim de bi daha yükselmedi bazen biraz sıcak hissettim sadece biraz, kuru öksürüğüm var ki bu benim için ömrümde çok sık karşılaşmadığım bir durum değil. Asıl sormak istediğim şey şu, ailem de yanımda, 60 yaş civarındalar. Hafif burun akıntısı filan yaşadılar 1-2 gün ama çok şükür sağlıkları iyi ve hasta olmadılar. Elimden geldiğince kendimi sakındım ama odaya kapanmalı karantina da yapmadık çünkü öksürük dışında şikayetim yok 15 gündür. Onlarla ilk halsizlik yaşadığım 11i öncesinden beri de beraberim. 14 günü geçti bu süre ve bir şey yaşamadılar. Kesin konuşmamakla birlikte ben ve ailemin durumunda olanların içi rahat olabilir mi? Doktora gitseydim ve ev karantinası verseydi süre 2-3 gün önce dolmuş olacaktı onlar için. Öksürüğüm devam ediyor ama bu bronşitimle ilgili sanırım. Aslında koronavirüs taşıdığımızı varsaydığım bir senaryoda bu kadar gün kimseye bişey bulaştırmamış olma ihtimalim var mı ayni ev içinde. Kendimi sakınmaktan yoruldum çünkü, çok yorucu ve sinir yıpratıcı bişey.

bkz: kütle halinde yazmak

çok yoruldum ama ben de okudum. herkeste 14 günü geçmiş. hepinizi tek tek karantinaya da alsalar 14 gün geçince bir sıkıntı yok diye bırakacaklardı. yani bir sıkıntı yok.

sen belirti olmadan da geçiriyor olabilirsin, ama ailen ateş vs. belirti gösterirdi muhtemelen yaşları gereği. hadi diyelim göstermediler, e sorun değil. 14 gün aynı zamanda iyileşme süresi.

ama bir obsesif kompulsif bozukluk sezdim. şu dönem bitsin, bunla ilgili bir tedavi bakabilirsin.
  • metrobus yoluna kacan angus  (29.03.20 11:33:38)
ahahaha teşekkürler beyler. Detaylı yazayım derken karışmış iyice. Takıntılı olsyadım daha farklı davranırdım ama, hala öksürüyorum çünkü.

  • eksisozlukokuryazari  (29.03.20 14:10:15 ~ 15:03:17)