90'lar Türk Rock Gruplarından Biri

Sözlükte görmüştüm, az kişinin bildiği efsane şarkılar ya da o ayarda bir başlıkta 90'lı yıllarda faal olan bir Türk rock grubunun adı ve şarkısı (ya da youtube linki) paylaşılmıştı.

* 8bin kişi izlemişti o videoyu. Fazla bilindiğini sanmıyorum. (1 - 2 sene önce izledim)
* Eski bir yerde çekilmişti klip. Harabe diyebiliriz belki. Hisar/kale gibi bir yer olabilir.
* Şarkıda 4 tane erkek vardı. Grup elemanları.

Aklımda kalan kriterler beni bu* şarkıya/klibe götürüyor. ancak hatırladığım kadarıyla şarkı oldukça duygusaldı. hareketli, eğlenceli değil.

arıyorum, ne olabilir? şuan faal olan gruplardan biri olduğunu sanmıyorum.

*www.youtube.com

90'lar rock gruplarının hepsi 4 erkekten oluşuyordu ve hepsi harabede klip çekerdi. Hepsi siyah giyerdi ve hepsi uzun saçlıydı :)
Aklında kalan bir kaç kelime söylersen bulabiliriz belki.
Aklıma Gelenler:
Whiskey
Pentegram
Mavi Sakal
Acil Servis(hatta şu: www.youtube.com
Düş sokağı sakinleri (çok duygusallar ama rock grubu değil)
  • rastinon  (29.03.20 01:48:30)
sallıyorum. haramiler - mavi duvar

  • windows95  (29.03.20 01:55:10)
af grubu veya kramp olabilir mi

  • essoist  (29.03.20 04:21:57)
af
olabilir. anilari sildim kalbimden

  • baldur2  (29.03.20 06:40:11)
teşekkürler :)

klipte yağmur yağıyor olabilir.

Whiskey
Pentegram
Mavisakal
Düş Sokağı Sakinleri
Haramiler
Kramp
ya da af değil.
bunlardan daha az bilinen bir grup olmalı.

aklımda kalan görüntü af - af çıkıyor'a çok benziyor. asrın o grubun solisti galiba, daha sonra kendi ismiyle müzikler yapmış. acaba o mu diye düşündüm, izlediğim video youtube'dan kaldırılmadıysa, o da değil.

yani asrın ya da af olabilir. ama baktığım kadar ile onlar değil.

neyse, haramiler ve mavi sakal'ın duygusal şarkılarını severim. o ayarda sevdiğiniz başka grup varsa önerebilirsiniz.

teşekkürler tekrar.
  • biseysorcaktim  (29.03.20 14:48:04)
Mor ve Ötesi Ayna ya da Kurban çıkıcak diye çok korkuyorum ddssfa
Şaka bi yana saydığın kriterlerin bi kısmını karşılayan (değilse de tavsiye niteliğinde varsayabilirsin) videolar şunlar:

Tüzmen- Son Rüya
www.youtube.com

Reflex-Sen Hep Benimsin
www.youtube.com

Ünlü-Rüya
www.youtube.com

Tual- Tual
www.youtube.com

Öztürk-Vasiyet
www.youtube.com
  • joker the one  (29.03.20 19:15:26)
destan?

  • jimjim  (29.03.20 19:38:30)
Kimse kargo dememiş
rashit
ya da kurban olabilir mi?

bir de hisar falan dediğin için
cankan "kendimi kontrol edemiyorum" demek istedim :D klipte kadın da var, bu değildir ama ama neşe olsun diye dinleyin :))
  • jimjim  (29.03.20 19:39:54 ~ 19:41:02)
kargo, mor ve ötesi falan değil. ciddi ciddi az kişinin bildiği bir grup. bunlar öyle değil :D

belki entry sahibinin grubuydu o ve arkadaş çevresi dışında kimse bilmiyordu diye düşüneceğim artık.

ya da af - af çıkacak adlı şarkıydı ve ben kendimi yanıltıyorum.
  • biseysorcaktim  (29.03.20 19:53:21)
tamamen sallıyorum ama SAĞANAK olabilir mi?

  • heolm  (30.03.20 11:19:57)