Kaşınıyorum

Duş al vs gibi tavsiyeleri geride bırakarak: kaşınıyorum.

Duşta suyun altında, gece uyumadan önce çok alakasız yerlerim kaşınıyor. Bazen uzun sürüyor bazen bir iki yeri kaşımak yetiyor. Bütün vücudumda sürekli başka yerle kaşınıyor bu arada.

Kaşıyınca şişlik falan olmuyor kızarıyor sadece.

Çok alkolden olabilir mi, cigerlde sorun olunca kaşınıyoruz diye biliyorum. Daha doğrusu yıllar önce Atatürk hakkında izlediğim bir belgeselde Atatürk siroz olmadan önce kaşındığını ve karıncalar yüzünden falan olduğunu sandıklarını hatırlıyorum.

Ne olabilir, kan testi mi lazım?

Cilt kuruluğundan olabilir. Özellikle sıcak su bu kuruluğu tetikliyor. Benim de duş sonrası bacaklarım kaşınıyordu. Daha ılık ve içeriğinde bol nemlendirici olan duş jellerini deneyin

  • neysene  (28.03.20 00:10:13)
çok kolonya veya dezenfektan kullanmış olabilir misiniz? alerji gibi duruyor

  • okuyucu olmak da iyi be  (28.03.20 00:10:54)
tozdan olabilir. iyice temizleyin evi. kıyafetten olabilir, pamuk harici rahatsız edebilir. deterjan ve yumuşatıcı kalıyor olabilir. yiyip içtiğiniz bir şeye alerjiniz olabilir. çok sebebi var.

  • diffarentiationation  (28.03.20 00:11:29)
Alerji değildir eminim, her gün farklı şeyler yiyorum.
Toz olduğunu da sanmıyorum, kıyafetleri yüksek derecede yıkadım devam ediyor.
Dezenfektan ya da kolonya kullanmıyorum ki karnımın ortasına kolonya sürecek halim yok.
Sıcak su demişken kaynar değil tabii, hafif ılık su.

Ciğerler iflas değil mi?
  • Karmaşıklık  (28.03.20 00:14:09)
devamında "corona olabilir mi" yazmış mısın korkusuyla açtım soruyu ne yalan söyliyim. KAFAYI YEDİK KAFAYI!

duşta ve duş çıkışı kaşınma bana da oluyor ara ara, neden bilmiyorum. sabun kullanırken daha çok oluyordu, duş jeline geçtiğimden beri olmadı sanırım. cildin kurumasıyla ilgisini yukarıda neysene söyleyince benim de aklıma yattı. batma gibi bir kaşıntıdan mı bahsediyorsun peki? bana öyle oluyordu, ince ince bişey atıyor aynı anda farklı yerlerde gibi.
  • Bruce  (28.03.20 00:17:16)
Su altında iğne batar gibi kaşıntı normalde bayağı kasiniyor birkaç yerim birden.
Cildim kuru değil, kuruluktan olsa kaşıyınca anlarım

  • Karmaşıklık  (28.03.20 00:29:03)
Bu sıkıntıyı ben de ağır bir şekilde bir hafta yaşamıştım. Kafam kaşınıyordu, orası bitiyor bacağım kaşınıyordu, kaşınan yerler kızarıyordu. Bir anda bitiyordu. Sonra tekrar başlıyordu. Aile hekimine gittim, bir sürü şey sordu cildimle alakalı ve daha son zamanlarda kullandığım krem, sabun vs. alakalı. Kendi sabununu kullan vs. demişti. Psikolojik dedi. Bu arada randevuya girmeden kaşıntım bitmişti sanırım gerçekten psikolojikti. Zaman zaman hala özellikle elimin üstü kızarıp kaşınıyor zaten.

Ciğerlerim iflas mıdır diye sormuşsunuz. Ben aile hekimine gittiğimde böyle bir soru yöneltmedi. Bu olaydan 1,5 sonra akciğer röntgeni çektirdim tertemizdi. Tabi kişiye göre değişir.
  • black holes in the sky  (28.03.20 00:31:26 ~ 00:33:50)
karaciğer yetmezliğinde bilirubin ciltte birikince kaşıntı oluyor. veya safra kesesi, yolu vs tıkanmıştır, taş vardır, pankreas tümörü (alkolü çok seviyor)
vardır, olmazmı olurr yaaaaa, oluryaa, ateş bacayı sarar da

alkol gerçekten fazlaysa karaciğeri ele almış, şiş kebap yapıyor olabilirsiniz

gözündeki beyazlık, sarımsı ise doğru doktora, gerçi sağ kaburga altında ağrı, hassasiyet filanda olur da olması gerekmiyor, belirti vermeyebilir
  • masseter  (28.03.20 00:33:42 ~ 00:38:22)
Iki aydir falan oluyosa polenden olabilir, bende kasinti olarak cikiyo polen alerjisi

  • beriberi  (28.03.20 01:58:46)
duşal.

  • belirsizlik  (28.03.20 03:03:36)
Bir allahın kulu da dememiş ki uyuz olabilir. Çare metrin solüsyon hocam.

eksisozluk.com
  • nickini vermek istemeyen uye  (28.03.20 17:22:31)
@karmaşıklık
Yüzünüzün yağlı olması vücudunuzun diğer yerlerinin de yağlı olacağı anlamına gelmiyor eğer buysa kıyasınız.
Ayrıca kaşırken anlayabileceğiniz bir şey değil. Bana da söylemeseler aklıma gelecek son şeydi.
  • neysene  (31.03.20 21:22:14)