[]

Ev Arkadaşı Sorunsalı ve Corona

arkadaşlar sigara içen (ben içmiyorum) bana göre fazla rahat/gamsız ve biraz iletişime kapalı bir ev arkadaşım var. ekimden beri benimle kalıyor.
kontratımız yok.
gamsızlıktan kastım; temizlik ve hijyen.
laf olsun diye yapıyor. arkasını genel olarak ben toplamak zorunda kalıyorum çünkü ben aşırı temiz tutmaya çalışan biriyim evi, aksi halde sinir oluyorum.

aramız kötü değil daha doğrusu ben pasif agresif olduğum için tepkisiz kalıyorum, odama çekiliyorum falan. konuş demeyin, konuşulabilecek, genel anlamda farkındalığı yüksek bi insan değil.

coronadan çok önce, mayıs gibi artık yollarımızı ayırma konuşması yapmaya hazırlanıyordum, bu kirayı da ver ister hemen ister 30-40gün daha kal yeni bi yer bulana kadar diyecektim, kontratımız olmamasına rağmen.

konuya geliyorum;
ikimiz de çalışan insanlarız,o da ben de bu süre zarfında hep evde olacağız,
ortak salonumuz falan var.
sürekli dışarıdan sipariş veren biri,
bu süre zarfında da tabiki hiç dikkat etmedi, getir poşetleri salondaki masada falan. yani siparişlere vs sonsuza kadar devam edecek.
bense bu aralar bir çoğumuz gibi aldığım ürünleri yıkıyorum/ siliyorum falan öyle düşünün.
sıkılınca mutlaka bir arkadaşı geliyor.bu corona döneminde de geldi.
kendisinin dışarı çıkma olayını kısıtladığını da pek sanmıyorum.

bi kaç gündür yok, ailesinin yanında kalıyor.
ben de evi artık son gücümle iyice sildim, dezenfekte ettim.

acaba mayıstaki konuşmayı biraz daha öne mi çeksem?
maddi açıdan önümüzdeki günler/Aylar belirsiz bir süreç, sonra çok zorlanır mıyım?
başıma bela olmayacak şekilde evden nasıl yolcularım?
ya da coorona süreciyle ilgili konuşma mı yapsam? (kural belirlesek uyacağını sanmıyorum)
bir taraftan da canımdan öte değil, bu gamsızlıkla başa çıkılmaz bence, bugün "ben zaten korkmuyorum ya" falan dedi.
korkut demeyin, ailesinde doktor var hala böyle.

parasızlıktan zorlansam bile ölmem.

napıcam?
nasıl konuşmalı?

hazır zaten home office çalışıyorken, ailesinin yanına taşınabilir yani yolları ayırabiliriz, ihtar süresine bile gerek yok bence :/

 
Kafana uygun, hal ve hareketleriyle biraz sert tutumlu (ama şiddete kaçmayan) bir arkadaşını o gidene kadar eve al. Arada ev ile ilgili konular açıldığında, evle ilgili düzen hususunda dominantlığını göstersin. arada bir süngeri sırta çok uygun bahanesiyle onun yatağında da uyusun.
Sana gelip onun ne zaman evden gideceğini sorduğunda, ona umut olmayacak cevaplar verin.

Bu işin antivirüsü budur.
Bazen gerçekten ilk başta zor durumda olduğu halde, kendisine yapılan imkan ve yardımları bir anda görmeyip bir şekilde ortam edinen ve yaramazlıklara başlayanlar oluyor maalesef.
Belli bir yaştan sonraki kişiye ailesinin bile öğretemediği temizlik ve düzeni artık öğretmek imkansız gibidir.
  • Erva  (26.03.20 20:51:50) 
@Erva yorumlarında çok haklısın da öneri tutmaz ya:/
şu koşullarda kim gelsin kalmaya.
zaten arkadaşlarım da benim gibi, bunun huyunu da biliyorlar.
  • rewlack  (26.03.20 21:04:15) 
su an birine evden cik demek cok ayip olur ama bunun da bir yolunu bulabilirsiniz.

herkes ayni degil maalesef. ben de arkadasiniz gibiyim, sigara da iciyorum. korona sebebiyle hicbir seyi de yikayip kaynatmiyorum. temizligi de kafama gore yaparim. tek farkimiz, ben gerdigim veya beni geren bir ev arkadasi sahibi olmak yerine uc kurus daha fazla veriyorum.

ailesinde doktor varsa o daha iyi bilir zaten ama en azindan korona konusunda ne kadar hassas oldugunuzu ve buna uygun davranilmasini istedigini soyleyin. yok mok derse o zaman bu sure zarfinda ailesinde kalmasinin daha iyi olacagini soyleyin. orada konu acilir zaten.

siigaraya gelince, eger sizin odanizda icmiyorsa ona goz yumacaksiniz. bir dahaki ev arkadasinizi sigara icmeyen gruptan secersiniz.
  • yoggi  (26.03.20 21:17:09 ~ 21:17:59) 
BU işlerin lamı cimi olmaz dostum, alcan karşına direk çık dicen. Eğer üzülürsen üzerler insanı. Huyunu suyunu bilmediğin insanı da ev arkadaşı olarak almıcan bıdaha buda sana ders olcak


  • paramolacak  (26.03.20 21:50:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.