[]

Sokakları Yıkamak

Sokakları yıkamanın faydası var mı? Her il ve ilçede yapılıyor sanırım, sosyal medyada eğlenceli videolar görüyorum -foşur foşur yıkarken-.

Yapılan işi eleştirdiğimden değil, sadece etkisini merak ediyorum.


 
twitter.com

gayet eleştirilebilir bir durum çünkü iç rahatlatmak iş yapıyor görünmek için yapılıyor
  • freebird5406_2  (26.03.20 19:23:28 ~ 19:24:26) 
yok diye biliyorum aynı zamanda litrelerce sabun kanallara karışıyor.


  • paco de lucia  (26.03.20 19:28:40) 
ya bu dezenfektan işinin ucu kaçtı bence. daha önceki bir salgında yanlış hatırlamıyorsam, domuz gribi olabilir, Türkiye'de bir dezenfektan furyası başlamıştı ve o zaman doktorlar dezenfektanların zararlı mikroorganizmalarla birlikte, faydalı olanları da yok ettiği için aslında bağışıklık sistemi için büyük tehlike olduğunu anlatmışlardı. sonra birden kesildi o dezenfektan furyası. belki hatırlarsınız, 8-10 sene öncesi falan...

şimdi de sadece el yıkayın ve elinizi yüzünüze götürmeyin diyorlar, ama bu dezenfektan, sokak yıkama, kolonya vb. işi yine patladı ve durum domuz gribinden daha ciddi olduğu için kimse ses çıkarmıyor ama doktorlar içten içe .oku çıktı yine diyorlardır.
  • malheiros  (26.03.20 19:32:12 ~ 19:33:02) 
Su israfından başka birşey değil bence.


  • curukturpkokusu  (26.03.20 19:57:09) 
Hem su israfı hem yararlı bakteriler de ölebilir hemde çevre toprak kirliliği gibi geliyor bana.


  • Topalordek  (26.03.20 20:48:28) 
manasız bir gösteriş ve israf.

metrolar, toplu taşıma, insan eli değen trabzanlar, kapılar vs dezenfekte edilmeli.
  • orpheus  (26.03.20 20:49:30) 
Valla virüse bi faydası yoksa da seyrettikçe ben rahatlıyorum. O kaldırımlar yapıldığından beri böyle temizlenmemiştir. Sokakların temiz olması virüse iyi gelmeyecekse bile güzel. İsraf değil bence bu, ama kullanılan temizlik ürünleri çevreye zarar veriyor mu bilmiyorum, umarım onu da düşünmüşlerdir.


  • antihero  (26.03.20 21:55:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.