[]

şu an erasmusçuların durumu nedir? kız kaçıyor, yardım plz

i0.wp.com

kız arkadaşım buraya erasmus'la gelmişti ama malumunuz, bu dönem kaputt.

çok yakın bir arkadaşıyla birlikte geldi. arkadaşı geri dönmeyi çok istiyor. onu anlıyorum çünkü hadi biz birlikteyiz ama onun bizden başka kimsesi yok, "burada evde yatacağıma kendi evimde yatayım" diyor, çok sıkılıyor, o da haklı.

konsolosluk buradaki öğrencilere ulaşmış tek tek, ülkeye geri dönmek istiyorsanız fırlatalım sizi diye. kız arkadaşım bir sorun olmadığını, kalmak istediğini söyledi. ama bu bir hafta önceydi. şimdi "ben yine kalmak istiyorum ama erasmus ofisi 'geri dön' derse bir şey yapamam, aldığım hibeyi geri isterlerse ödeyecek durumum yok" diyor.

kendi okulumun duyurularına bakıyorum. açık bir şekilde bunun mücbir sebep olarak değerlendirileceği ve hibe iadesi talebinde bulunulmayacağı yazıyor. bu okulun kendi kendine alabildiği bir karar mı yoksa avrupa birliği'nin kararı mı? yani programa dahil tüm ülke ve okulları kapsar mı?

sözün özü kız arkadaşım "ben türkiye'de kalacağım, hibe parasını da geri vermeyeceğim, sieee" deyip burada kalabilir mi? temmuz sonuna kadar oturma izni var, virüs var diye bunu iptal falan etmezler herhalde, verdiler yani bi' kere? kaldı ki eğitim online olarak da olsa devam ediyor?

ofis öğrencilere, "dönem iptal edildi, evinize gidin. gitmezseniz aldığınız hibeyi geri isticez" diyebilir mi?

 
bence kalabilir. bizim konsolosluk erasmusçulara dönerseniz siz bilirsiniz diye bir duyuru yapmıştı sanki. yani sorumluluk öğrenciye ait ve erasmus ile netleştirmesi lazım önce. bence burada kalabilirler gibi geliyor. tamamen kendilerine kalmış.


  • ozdek  (26.03.20 17:26:19) 
kalmak isterse evlilik teklifi yap kardesim. burada zaten el birligiyle yaparlar dügününü. hibe parasini istemezler bu arada.

sen yine de evlen.
  • duygusuzromantik  (26.03.20 20:27:54) 
Birader senin yaş kaç da sevgilin erasmus yapıyor? Sen 40 yaşında değil miydin?


  • maxim gorki  (26.03.20 20:30:29) 
ALLAHUEKBER WOHOO. kendi ofisleriyle görüşmüş, "bu saatten sonra hibe parası geri istenmez, kalıyosan kal bize ne" demişler. tililili.

@duygusuzromantik: evet şu durumda burada hala kalmayı istediği için evlenmeyi düşünmüyorum dersem yalan olur jsjf. daha erken ama tabii, biraz daha zaman geçsin bir gece ansızın 82 dubrovnik 83 zagreb.

@maxim gorki: haha bence de lisans okuyacak yaşı geçtim ama yok 40 değilim, adım samuel 25 yaşım.
  • der meister  (26.03.20 20:31:13 ~ 20:31:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.