[]

Bakım Mühendisi

Çalışma şartları nasıldır ?
 
-Kadınlar için uygun bir pozisyon olduğunu düşünmüyorum.
-Herkes tatil yaparken bir bakım müh. fabrikada bulunur.(destek)
-Telefonun 7/24 açık ve sesli durumda olacak.
-Her departmanla muhattap olman gerekir, sosyallik gerektirir.

Özetle; memur zihniyeti olan keyif adamı biri için bakım müh. uygun bir pozisyon değil diye düşünüyorum. Fakat günü kurtarmak için çalışılır, maaşı fena değildir.
  • kanlakarisikyagmur  (26.03.20 18:09:11 ~ 20:14:32) 
@kanlakarilikyagmur +1

ben 3 sene çalıştım, telefon çaldığında kalbimde çarpıntı yapmaya başlamıştı.

ama mühendis olarak (makine veya elektronik/elektrik) aşırı zevkli. binlerce farklı ekipman var, nasıl çalıştıklarını öğreniyorsunuz, eğitim alıyorsunuz, şartname hazırlıyorsunuz, iyileştirmek için tasarım yapıyorsunuz, imalat tekniklerini öğreniyorsunuz. şema okumayı öğreniyorsunuz. yeni bi dil öğrenmek gibi.
sonra bunun makine güvenliği tarafı var ki sürekli ilerleyen bi alan ve bakımcı olarak makinenin nasıl çalıştığını bildiğiniz için en iyi sizin anlayacağınız bir alan.

ama şartları kötü işte. hep bi problem, gündeme sadece problemle geldiğiniz için IT ci gibi düşünün. işler yolundayken kimsenin takdir etmediği, sorun çıktığında ensenizde boza kaynattığı bir departman.

karakter olarak çok geniş bi insan değilseniz yapması zor. saç beyazlatır.

ama dediğim gibi aşırı zevkli olduğu için başka alana geçmesi çok zor.

diğer yandan acil ve büyük kararlar vermek gibi gereklilikleri için karar alma mekanizmanızı geliştiriyor, analitik yaklaşma, insanlarla iletişim vs geliştirir.

küçük firmalarda bakımcılıktan üretim mühendisliğine geçersiniz, büyük firmalarda ise proje mühendisi olursunuz.

bi de iş güvenliği kısmını düşünelim. altınızda teknisyenler çalışacak, onların ve kendinizin işgüvenliğinden sorumlu olacaksınız. hatta bakım yaptığınız makineleri kullanan operatörlerin de iş güvenliğini etkiliyor olacaksınız. işkanununa göre işletme yöneticisi, üretim müdürü vs ilk sorumlu ama yine de makinenin bakımı sizde olduğu için vicdani yönü var.

özet olarak önceliğiniz olmasın.
  • sttc  (26.03.20 19:43:51) 
Leş


  • keep out  (26.03.20 22:19:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.