[]

Parmaklarım soyulmaya başladı

Büyük ihtimalle zırt pırt sabunla yıkamaktan oldu bu durum. Derim epey parça parça vaziyette. Kullandığım sabunla alakalı olabilir mi? Yoksa çok sık yıkamada normal mi bu?
 
normal degil. dove falan kullan.


  • mayeskuel  (26.03.20 14:59:03) 
nemlendirici kullanmanız lazım.

kolonya, anti septik, sabun derken cild kuruyor..egzema da olunuyor.

ara ara nemlendirmek lazım.
  • AlsterWasser  (26.03.20 15:15:51) 
Sabunla ilgili olabilir.

Biz evde en hafif formulleri olan dogal sabunlari kullaniyoruz, yine de gunde 20 kere el yikadigimiz icin kuruma, soyulma oluyor.

Evden cikin yeni sabun alin demiyorum, hic mantikli olmaz. O nedenle evdekini kullanmaya devam edin ama yatmadan once kalin bir tabaka halinde duzgun nemlendirici surun elinize.
  • buf-e kür  (26.03.20 15:16:57) 
Evde varsa aloe vera jeli, hindistancevizi yagi ve bal ile yoksa zeytinyagi, bal ve yogurt ile nemlendirici bir maske yapıp elinizde 15-20 dk bekletin, sonra da bir güzel nemlendirici krem sürün. Muhtemelen çok yikadiginiz icin; benim de ellerim geçen hafta sabun, çamaşır suyu ve kolonya yüzünden böyle oldu. Haftada bir maske yapıp, gün içinde ve aksamlari nemlendirirseniz normale döner.


  • fraise  (26.03.20 15:47:29 ~ 15:47:54) 
Yatmadan evvel elinize biraz zeytinyağı alıp ovuşturup 15 dk sabredin sonra doğal sabunla yıkayıp nemlendirici sürün


  • cliquot  (26.03.20 18:44:23) 
Bende de ufak ufak yaralar var, acıyor, görünürde değil ama hissediyorum. Bugün bir doktor gece yatmadan krem sürüp eldiven giymeyi öneriyordu. Şu tip bir şey buldum, işe yarar herhalde.

urun.n11.com
  • hair freak  (26.03.20 20:09:31) 
Sabunu değiştir. Kaliteli bir sabun al. Eyüp sabri tuncer iyidir.


  • insomniac  (26.03.20 20:12:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.