[]

BKM İşlemi Sırasında Kaybolan Para

BKM express ile Enpara banka kartından annemin yapı kredi nakit kartına para yolladım. Para kayıp. Kimi BDDK'ya şikayet edeceğim bu durumda? Teşekkürler.
 
Hangi aşamada kayboldu para? Enparadan çıkış dekontu var mı? Annenin nakit kartı (banka hesabı) girişi var mı?

Para giriş yapılmış da banka bişeye mi kesmiş? Yoksa para girişi de mi yapılmamış?

Harf ya da rakam hatası yaptıysanız geri döner, iyi kontrol ettiniz mi?
  • John Bloor  (26.03.20 15:18:19) 
@John Bloor Öncelikle cevap için çok teşekkür ederim. Evet Enpara çıkış dekontu var annemin banka kartına ya da hesabına para girişi yok. (Net olarak para girişi görünmüyor ; 10 tl vardı hala 10 tl ve diğer bütün vadesiz k.kartı değişim yok)

Para geri de dönmedi. Yapı Kredi de Finansbank'a sorun diye bir cevap yazdı.
  • uzman pratisyen  (26.03.20 15:24:46) 
Bahsettiğiniz kart hesaba bağlı, ve siz o hesaba eft yaptınız di mi? Kart numarasına yaptığınız için bir hata olmuş olabilir mi?


  • John Bloor  (26.03.20 15:49:00) 
evet direkt kart numarası yazmıştım iban değil


  • uzman pratisyen  (26.03.20 16:00:27) 
finans dekontunu YKB'ye gösterip "bu para nerede" diye sorun. Cevap YKB'de, Finansta değil. Muhtemelen banka havuzuna geldi ama karta yönlendirilmedi. İade olsa EFT'yi yollayan IBAN'a çat diye döner. enparalık bir şey yok.


  • 507  (26.03.20 16:08:59) 
@John Bloor @507 çok teşekkürler


  • uzman pratisyen  (26.03.20 17:09:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.