Hastalıklarınız var mı?

Benim 8 tane ciddi hastalığım var. Annemler sürekli ne kadar sorunlu olduğumdan, sürekli hastalıklarla uğraşmak zorunda kaldıklarından bahsediyorlar. Az önce yine oldu böyle bir şey. Üzüldüm ben de biraz. Var mı sizin de hastalıklarınız? Yalnız olmadığımı hissedeyim diyorum. Umarım hepimiz kolaylıkla atlatırız.

Merhaba, seni o kadar iyi anladım ki...
benim çok fazla gıda allerjim var bir de allerjik astım. Bunların hepsi genlerden geliyor ama.
Bir de endometriozis ve adenomyozis var bunlarla beraber meme ve koltuk altımda da kitleler var. Bunlar için her ay kontrole gidiyorum.
Senin yaşadığına benzer bir konuşmayı yakın zamanda ben de yaşadım. Ben görüşmüyorum kendileriyle artık.
Üzülme, lütfen kabullen. Herkesin anası babası çok iyi olacak, evladını el üstünde tutacak diye bir kaide yok. Bazısı bence evladı olduğuna pişman, itiraf edemiyor. Bu yorgunluğunu da çocuğundan çıkarıyor.

Kaç yaşındasın? Çalışıyor musun? Eğer ailene bağımlı değilsen anlatma bile olanları. Ağrını, sızını paylaşma. Bana güven çok daha mutlu olacaksın ve güçlü hissedeceksin.
  • irene  (26.03.20 13:07:10)
@irene okuyorum ve birlikte yaşıyoruz onlarla. tedavi paralarını da onlar veriyorlar yani her türlü mecbur kalıyorum bunları duymaya maalesef.

  • mor şapkalı kadın  (26.03.20 13:12:38)
Zor olsa da bir çok hastalıkla mücadele ve genel sağlık problemi için if ve ketojenik beslenmeyi değerlendirmelerini istiyorum tanidiklarimdan.
Ben ıf yapıyorum 3 yıldır ve bir çok konuda inanılmaz rahatladım.
Amcamda egzama vardı ve çok sıkıntı çekiyordu ketojenik beslenme sonrasında neredeyse sıkıntısı kalmadı. Babam şeker hastası günde iki kez ilaç alıyordu ıf sonrası 1 E indirdi ilacı ve şekeri çok daha iyi seviyelerde. Vs vs. Böyle çok örnek var.
Kısacası arastirmanizda fayda var.

Bunun dışında bir ebeveynin böyle konuşması rahatsızlık verici gerçekten, ben anne babamdan bunu duymayı istemezdim.
  • kisa  (26.03.20 13:13:34)
İnsan yapısı gereği zayıflıkları kabullenmek istemiyor, güçlü olmak ve çevresinde güçlü olanları görmek istiyor. Başına gelmeden de hiçbir şeyi tam olarak anlamıyor.

Ben de lise ve üniversite hayatım boyuna alerjisi olanlara, sürekli ayılıp bayılanlara gıcık olurdum. İçten içe dalga geçerdim, hep naz yapıyorlarmış gibi gelirdi. Sonra her yerimden bir şeyler pırtlamaya başladı. Bi ara hastanelerden çıkamaz oldum. Herkes bana hastalık hastası muamelesi yapmaya başladı ve o gıcık olduğum "zayıf" insanlar gibi oldum başkalarının gözünde. O zaman anladım işte kimse isteyerek yapmıyor böyle şeyleri.

Hiç kafanızı takmayın kimisi öyledir kimisi böyle. Siz, sizi anlamayanlardan daha üst bir bilince sahip olmalısınız. Çünkü zorluk çeken ve zorlukların güçlendirdiği kişi sizsiniz. Nasıl ki cahil bir insanın söylediklerini çok takmıyorsak bunu da öyle düşünün. Yarın bir kaza geçirip felç kalmayacağımızın, ölmeyeceğimizin garantisi de yok. Umarım kimse anlamak için yaşamak zorunda kalmaz böyle şeyleri.
  • jacque  (26.03.20 13:27:28)
Kesinlikle beslenme düzeninizi değiştirmelisiniz. Dr sharan var. "Vegan dr sharan" yazin google a. Birazcık araştırın, onun bir eğitimine katılmıştım. Daha sonra bir paylaşım yapmıştı, 30 günlük beslenme kampı ile bir sürü kişi hipertansiyon hipotiroid vs vs vs vs den kurtulmuştu videoda. Açıkçası kendim de veganım. Eğitime katıldığım zaman da vegandım.

Ben anlamıyorum insanlar sorumsuzca beslenerek sağlıklı olmayı nasıl bekliyor. türkiyede de bir sürü örnekler var fermente organik vs beslenerek astımından kurtulan mi dersiniz, ne ararsanız.

Bir söz vardır çok severim, ne yerseniz osunuz. evet öyle biz yediğimiz şeylerden oluşuyoruz onlar ne kdr sağlıklı ise biz de öyleyiz bizi oluşturan yapi parçacıkları kanımıza biryerlerden enjekte edilmiyor onlardan geliyor.

Diğer aile konusunda da aile dizimi diye birşey var. Mesela dedesi kasap olan çocukta ortaya çıkan deri kaşıntısı allerji vs vs şeyler en sonunda aile dizimi ile dedesine bağlanabiliyor. Biraz okuyun derim.

Ve güç konusunda biz birseyler diyebiliriz ancak içinizdeki gücü bulacak olan yine sizsiniz ve ben inanıyorum ki siz zaten çok güçlü birisiniz sadece bir yılgınlık ve bir karamsarlık çökmüş. Ailenizin bu tarz söylemlerinden sonra da çok doğal böyle hissetmeniz.

Herşeyin daha güzel olması dileğimle..
  • mobydick  (26.03.20 14:15:00)
Ha bir de yine bir dr anlatmıştı bu katıldığım eğitimlerde. Abi adamin sürekli sol bacağı ağrıyor sürekli agriyot bir sebeb yok bir anomali yok gece yattığında ağrı hissediyor sonra bakıyorlar araştırıyorlar çocuğun dedesi savaşta o bacağını kaybetmiş. Biz sadece bizden ibaret değiliz bizim içimizde bizden bütün ailemizden bütün genetik mirasimizin ötesinde de şeyler vae.

  • mobydick  (26.03.20 14:19:03)
Çok geçmiş olsun! Benim de var ancak moralinizi daima yüksek tutmaya bakın!
Sağlık ve huzurla kalın!

  • simderun  (26.03.20 15:08:26)
Yok yalniz hissetmeyin, o kadar cok genc insanin kronik hastaliklari var ki... Ben 18 yasimdan beri, hayatimdaki planlari surekli bozan bir hastalikla bogusuyorum. Cogu arkadasim bilmez ne oldugunu, zaten nadir bir hastalik, anlatmasi ve anlamasi zor. Gunde en az 6 kez ilac kullanmak zorundayim, buna ragmen cogu cok gec farkina varir ilaclarimin.

Bu hastalik benim. Etrafimdaki insanlari olumsuz etkilememeli. Benim ozel alanimda kalmali olabildigince. Yardim istemeyin, hastaliklariniz hakkinda yalan soyleyin demiyorum. Farkinda olarak insanlari olumsuz bir alana sokmayin diyorum.

Belki farkinda olmadan cevrenizdeki insanlara fazlaca yansitiyorsunuzdur hastalik halinizi. Buna dikkat edin.
  • buf-e kür  (26.03.20 15:27:01 ~ 15:27:56)
olmaz mı!
küçükken bağışıklık sistemim çok zayıftı ve birçok hastalık atlattım. annem ve babam bundan yorulmuş olacak ki?! şimdi grip dahi olsam surat asarlar.

bunun yanı sıra majör depresyon, panik atak ve OKB ile boğuştum uzun süre. o sırada da benzer badireler atlattım.

yalnız değilsin, geçecek. geçtiği zaman da hiçbir bakış, hiçbir ima seni yıkamayacak :)
  • Sakinolmamlazim  (26.03.20 15:36:57)