[]

Home office çalışma - sürekli baş ağrısı

Corona günlerinde home office çalışanlara bir sorum var.

Bizde mesai şu anda 8'de başlıyor ve akşam Allah vere ne zamana kadar devam ederse. Sürekli su içiyorum, günde 1-2 bardak kahvedir yeşil çaydır tüketiyorum ancak inanılmaz bir baş ağrısı yaşıyorum sürekli telefon ve bilgisayar başında olmaktan. Asla geçmiyor. Yarın tam 2 hafta olacak home office'e geçeli ama tükendim diyebilirim şimdiden. Benzerini yaşayan, bir çözüm bulan var mı?


 
Bende de sürekli uyku hali var, çalışmaya odaklanamıyorum. Büyük ihtimalle hareketsizlikten. Evde egzersiz yapmayı ihmal etmemek lazım.


  • ozgurlukarayan  (26.03.20 12:34:09) 
Havasızlıktan olabilir mi? Biraz dolaşıp oksijen alsanız belki faydası olur.


  • maxim gorki  (26.03.20 12:38:08) 
hava alın ve evde de çalışsanız mesai saatlerine uyun. beyninizin rahatlamaya ihtiyacı var. ben 9-18 çalışıyorum misal. ortalama 1 saat de yemek molası veriyorum.


  • ozdek  (26.03.20 12:40:55) 
mesai epey uzunmuş, geçmiş olsun.

sürekli ekrana bakmayın, ofiste nasılsınız bilmiyorum ama arada molalar verin. belki pomodoro yaparsınız, deneyebilirsiniz.

özellikle akşam saatlerinde işletim sisteminde varsa "gece ışığı"nı açın yoksa f.lux gibi uygulamalar kullanın. gözlük kullanıyorsanız filtreli miltreli camlar yapıyorlar onlar olsa iyi olur. lens kullanmayın.

evi sık sık havalandırın.
  • cern de cayci olmak vardi  (26.03.20 12:41:14) 
bizim de homeoffice oldugundan beri mesai saati bitti, her dakika cevap bekliyorlar, iş'ten sıyrılamıyoruz asla ve on gundur surekli bas ve boyun agrım var. ofise gitsem bu kadar daralmıyorum.


  • bordeaux  (26.03.20 12:56:06) 
bas agrisi bende de var. aksama kadar pc basindayim, o bitince rahatlamak icin netflix, haber falan bakiyorum. gunde 14-15 saat ekran karsisinda oluyorum. bu aralar muzige sardim. formulumu paylasayim.

her aksam surdan ilgime yonelik en iyi albumlerden birini seciyorum.
www.albumoftheyear.org

sonra spotify'dan albumunu bulup isiklari kisip dinliyorum.

her gune 1 album challange gibi dusunebilirsin:)
  • mayeskuel  (26.03.20 15:05:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.