[]

Excel problemi

Bir web sitesinden bankaların altın fiyatlarını içeren tabloyu çekip yansıtan
ve bu tablodaki verilere göre birtakım kar- zarar rakamlarını takip etmemi sağlayan bir excel doyası yapmak istiyorum.
Bir noktaya kadar geldim. Excel dosyası siteden verileri çekiyor ( tablo çekiyor).

Sorun şu ki, tablonun bir köşesinde fiyatın alım saati de yazıyor. Ben "verileri güncelle" yani güncel fiyatları siteden çekip tabloyu güncelle dediğimde bana hata veriyor: "Tablonun 10:36 Sütunu bulunamadı"

Sanıyorum buradaki 10:36 saati de bir sütun olarak tanımlı ve excel dosyası siteye başvurup bu adla sütun aradığında site diyor ki " birader 10: 36 yı soruyorsun ama öyle bir şey yok, saat 10:40 oldu, buradaki veri de o yüzden değişti."

sonra excel dosyası bana dönüp diyor ki "abi 10:36 diye bişey yok sitede. bu yüzden tabloya hiç dokunamadım"
Yani yapmam gereken şey, ya siteden belli bir formatta vveri çekmek, ya da çektiğim verileri düzenlemek. mevcut sorguları düzenle falan dedim, tabloda değişiklikler yaptım bir hayli kurcaladım ama olmuyor. Ne yapılabilir?

Formatı uygun tablo içeren başka bir siteden tablo buldum ama iki tane bankanın verisi lazım. biri var diğeri başka bir yerde yok :(

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.