[]

cevabi bulunamayan corona sorusu

simdi, disarda ruzgar var diyelim, zerreciklere bu virus tutunup ruzgar yoluyla bulasir mi?

ayni sekilde yagmur damlalari icinde gecerli sorum.


 
bulaşmaz.
kafayı çok takmamak lazım.

  • fezagezgini  (26.03.20 12:15:39) 
Sivrisinekler çoğalınca napacağuk :(


  • bahoho  (26.03.20 12:37:17) 
kafayı çok takmamak lazım +1

yoksa teorik olarak hiv bile bulaşabilir rüzgarla, şimdi anlattırtmayın bana:)
  • yemrem  (26.03.20 12:38:19) 
karşınızda biri hapşırdığında 1.5-2 uzakta durduğunuzda size gelmiyor o yüzden sosyal alana dikkat edin diyorlar.

lakin bu ceteris paribus söylenen bir şey. yani ortamda rüzgar vs. olmadığında.

semptom gösteren birisi size doğru hapşırdığında veya öksürdüğünde rüzgar bu mesafeyi biraz daha arttırabilir lakin bunların hepsi olasılıksal varsayımlar. başka yere de uçıruabilir vs. vs.

sonu yok. o yüzden mümkün mertebe dikkat edip çok aşırı takıntı haline getirmemek lazım.
  • AlsterWasser  (26.03.20 12:42:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.