[]

corona besinden bulaşır mı?

kahve, kuruyemiş gibi taze almak istediğim besinlerde durum nedir?
 
geçen günlerde paslanmaz çelikte 72 saat, atıyorum plastikte 24 saat, şurada 12 saat yaşıyor diye söylüyolardı. tabi ortam sıcaklığına bağlı olarak

1 2 gün önce 17 gün önce corona virüs sebebiyle tahliye edilmiş bir japon gemisinde virüsün hala canlı olduğunu hatta coronavirüse yakalanmamış insanların kamaralarında bile rastlandığı söylendi haberlerde.

bu konuda net bir araştırma olmadığı için bugün söylenen şey yarın yalanlanabiliyor.
  • hem şişko hem deli  (26.03.20 12:12:34) 
dün bir programda önemli bir prof şöyle demişti: yediğiniz şeyin üzerinde corona varsa mideye gidince mide asiti onu öldürür, hiçbir problem olmaz. önemli olan virüsün soluk borusuna gitmesi. yoksa yemek borusuna gitmesinde bir sakınca yok dedi.


  • yemrem  (26.03.20 12:36:34) 
iyi de dişlerinizi sert fırçalarla bile fırçalamayın, kılcal olarak çizikler, yarıklar oluşur, virüs yerleşir hasta olursunuz da diyenler var.

yine aynı şeye geliyoruz, kimse henüz net bişey bilmiyor ama genel olarak mantık ya da genel tıbbi bilgilere dayanarak açıklama yapıyolar.
  • hem şişko hem deli  (26.03.20 13:21:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.