[]

italyada nasıl bu kadar can kaybı

ciddi manada aklım almıyo

ferrari fiat alfaromeo lancia bunlar sadece aklıma gelenler, ayrıca turizm olsun, peynir şarap vs deli para kazanıholar bu ülkede bu kadar insan nasıl oluyo arkadaş hayatını kaybediyo, kötü besleniyo desen değildir, nedir bu italyadaki durumun mantıkkı bi açıklaması

virüsün tehlikesini henüz anlamadık yada

 
cümlenizde gizli aslında.
turizmin her daim yoğun yaşandığı bir yer.
çinlisi, osu busu... bir de çok ciddiye alınmadı başta sanırım ve ilk görüldüğü yerlerdenmiş.

www.milliyet.com.tr
şurda anlatılmış sebepleri
  • la traviata  (26.03.20 01:07:56 ~ 01:08:14) 
italyan halkı ciddi anlamda sosyal bir halk yani bir kuzey ülkesindeki gibi dağ evine gideyim 5 ay insan yüzü görmeyeyim diye bir durum yok.

şarap mı içeceksin en az 3 kişi olacak etrafında. bu sebeple yayıldı.

maalesef yetişkinlerde yüksek ateş ciddi bir durum. özellikle bunun yol açtığı komplikasyonlar sonucu doğuruyor.
  • duyurukullanıcısı  (26.03.20 01:09:01) 
1- Aileleriyle çok fazla zaman geçirip birlikte takılıyorlar.
2- Aşırı fazla turist gelip gidince enfekte sayısı uçuk durumda.

  • bahoho  (26.03.20 01:13:17) 
Yani anladığım kadarıyla insanlar pek ciddiye almadılar ki haksız da sayılmazlar. Ben önümüzde İtalya örneği varken bile pek ciddiye alamıyorum. Hastalık iyice yayılınca da sağlık sistemi çöktü. Belki normalde kurtarabilecekleri insanlar düzgün tedavi edilemedikleri için ölüyor olabilirler. Çünkü sanırım birçok hastanın solunum cihazına bağlanması gerekiyor fakat yeterli sayıda yok.


  • Eksiduyuruhesabim  (26.03.20 01:25:00) 
her türkün ilk gitmek istediği ülke italyadır heralde. bu çoğu ülke için geçerli. italyanların turistik bir ülke olması bir yana çinle de iyi ilişkileri var ve çok çinli geliyordu. avrupa genel olarak zaten çöktü, truzim ana sebep. sosyal devlet avrupa bağlantısını yalan olduğu çoğu ülkenin sağlık yatırımının yetersiz olduğu görüldü. çok normal.


  • mikahakkinen  (26.03.20 08:49:23) 
Yazılanlara ek olarak okuduğum bir iki şey de, el yıkama alışkanlıklarının az olduğu, ve selamlaşırken çok fazla samimi olup bizler gibi öpüşmeleriymiş.


  • John Bloor  (26.03.20 09:30:45) 
Italya dünyanın en çok sigara içilen ülkelerinden birisidir çoğu sokakta dumandan kokudan duramazsınız bile, bu yüzden akciğerleri çok zayıf. Bizde de böyle bir tehlike var maalsef :(


  • şifre  (26.03.20 09:51:20) 
Temel sebebi kapasite planlama. Dünyadaki hiçbir ülkenin nüfus sayısıyla aynı oranda yatak kapasitesi yok. Herkesin aynı anda kullanabileceği telefon ve internet altyapısı da yok (Netflix bu yüzden Avrupa'daki stream kalitesini düşürdü) Aynı şekilde herkesin banka hesabındaki parasını karşılayacak oranda nakit para rezervi de yok.

Bilim insanlarının bireysel olarak önlem alınmalı ve mümkün olduğunca fazla test yapılmalı demelerinin sebebi bu. Bunları yapmayıp virüsün yayılmasını kontrol altına almadığınız zaman planlanan kapasite aşıldığında bütün sistem çöküyor. İtalya'da ve İspanya'da olan bu.
  • bruce mclaren  (26.03.20 10:40:01) 
1- Yaşlı nüfusu çok
2- önlemler geç alındı, halk da önlemlere uymadı hastalık yayıldı.
Üstteki ikisi bir araya gelince hastanelik olan ve yoğun bakıma ihtiyaç duyan kişi sayısı çok arttı ve yeterli yatak olmadığı için sağlık sistemi çöktü. Bu duruma bir de yoğun sigara kullanımı nedeni ile akciğer hastalıklarının sıklığı da eklenince durum iyice kötü oldu.

Sonuç olarak gençler ve şanslı olanlar yaşıyor, yeterli desteği alamayan ölüyor. Bu nedenle de, ölümlerde en yüksek orana sahipler.

Dünya'da Çin'den başka neredeyse hiç bir ülkenin 2-3 günde 6.000 kişilik hastane yapıp, burayı donatabilecek bir gücü yok.

Salgını sağlık sisteminin baş edebileceği kadar uzun süreye yayıp, dağılımı kontrol edebilen ülkelerde ölüm oranları diğerlerine göre oldukça düşük seyrediyor. Ama ne zamanki sağlık sisteminin kapasitesi yetersiz kalmaya başlıyor, işte orada ölümler hızla artıyor.
  • cursor  (26.03.20 11:17:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.