[]

Ben risk grubunda miyim?

Merhaba. Gecen sene demir eksiligi tedavisi gordum 25 tane ferrumdu sanirim ismi igne vurundum. Demir eksikliginin bagisikligi dusurdugunu ogrendim az once.

Ve yine 2014te alerjik rinit teshisim var burnum sabahlari tikali uyanirim.
Yas 32 kadin bu bilgiler isiginda risk grubunda miyim acaba cunku ptesi ise gitmek zorundayim.

 
tedavi olmadınız mı? tedavi tamamlandıysa demir eksikliği giderilmiş olmalı değil mi?


  • ozdek  (25.03.20 18:44:47) 
igneleri vurundum tamamen ama sonra tekrar kan testine gitmedim. regl periyodum uzun surdugu icin ve demir baglama kapasitesiydi sanirim o dusuk oldugu icin ara ara boyle tedaviler gordum hep.


  • gakgul  (25.03.20 18:48:30) 
Benim kanama bozukluğun var her sene bir demir b12 depolarım boşalır. 1 kutu yani 5 tane iğne ferrum vurulurum 1 ayda normal seviyelere gelir. 25 tane yani 5 kutu iğne vurulan ilk kez sizi gördüm. Enteresan.


  • apartman teyze  (27.03.20 13:50:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.