[]

Ailesiyle arası bozuk olan biri ile

Sevgili olmak, evlenmek istemez misiniz? Bu konu dışında her şeyini beğendiniz ve iyi anlaşıyorsunuz diyelim. Ailesi ile sık görüşmüyor ve birbirlerinden pek hoşlanmıyorlar (anne baba dahil), kavga gürültü çıkıyor sürekli.
 
Bir numaralı kriteri bu olan insan yoktur herhalde. Ailesi ve onlarla ilişkisi hakkında bilgi verirseniz daha net cevaplar alırsınız. Aile var aile var.


  • i ve been mistreated  (25.03.20 14:49:28) 
Böyle bir iliski yasamistim. Sorunlarin kimden kaynaklandigina kafa yorabilirim, genelde tek tarafli degildir ama kimin ne kadar rolü var bu kavgalarda ona biraz dikkat etmeye calisirim sanirim. Eger sorunlar sevgili/es olmak istedigim insanin davranislarindan kaynaklanmiyorsa, ya da onun kavgalara sebep olan davranislarini dogal karsilayabiliyorsam fazla sorun etmem. Benim durumumda sevgili oldugum kisinin inatci kisiligi ve basina buyruklugu ailesiyle cok kavga etmesine sebep oluyordu. Ayni inatci tavri bazen bizim iliskimizde de takiniyordu ama bu benim tolere edemeyecegim düzeyde olmadigi icin ben sorun etmedim, ailesi daha toleranssizdi. Tabi ki insan istiyor ki sevdigi, hayat paylastigi insan kendi ailesiyle de huzur icinde görüssün ama bazen her istedigimiz olmuyor.


  • catgroove  (25.03.20 15:46:34 ~ 15:48:58) 
yani bu öyle bir şey ki ailesiyle arası çok iyi biriyle de (anneci kadın/erkek, ailesine düşkün kadın/erkek) problem olabilir. ilişkiye bağlı. ailesiyle geçinemeyen biri de ailesiyle çok yakın biriyle yapamayabilir, illa ki tam tersini düşünmek yerine. geçimsiz biriyle tek bir kişi çok iyi anlaşabileceği gibi çok geçimli biriyle de yapılamayabilir? anlatamadım ama...

kısaca kişilerle ilgili bu durum. benim için problem olmazdı. ailenle yapamıyorsun demek ki sen kötüsün, zor bir insansın gibi direkt çıkarım saçma.
  • xvyz  (25.03.20 15:56:45 ~ 15:58:19) 
sorun aile mi yoksa o biri mi? once bunu tarafsiz bir gozle anlamaya calisirim. ona gore yoluma devam ederim.


  • Leonardo~Da~Vinci  (25.03.20 17:18:37) 
böylesini ancak kendi gibisi anlar. kendimden biliyorum. bir kız arkadaşıma hata edip babamla sorunumdan bahsetme gafletinde bulunmuştum, dedemden dinlemediğim nutuğu yedim. ailenle aran çok iyiyse uzak dur derim. çekilmez olabilir.


  • windows95  (26.03.20 21:30:22) 
"aileyle geçinememek" bence tek başına kriter olmamalı. arası neden bozuk, bu da önemli. bazı insanlar kendi aile yaşamları dolayısıyla bu konuda çok daha hassas olup çok iyi birer "aile insanı" olabiliyorlar. bu sonuç itibariyle biraz sizin beklentilerinize ve aile anlayışınıza da bağlı. yani kimi ailelerde normal sayılan şeyler kimi ailelerde terbiyesizlik, soğukluk, sevgisizlik vs. olarak görülebilir. "ailesiyle geçinemiyor, biz aile kurduğumuzda da böyle olur" diye düşünmemek lazım.


  • der meister  (26.03.20 21:38:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.