V60 için kahve çekimi

Yeni v60 ve filtre aldım. İnternetten kahve alacağım. Nasıl çekilmiş sipariş edeyim?

V60 seçeneği yoksa, örneğin filtre varsa, ben olsam filtreyi seçer sonra firmaya mail atardım, v60a göre çeker misiniz, ayrıca bu seçeneği ekler misiniz diye

  • karabasun  (24.03.20 10:58:39)
v60 seçeneği sunan bir yerden sipariş et. mesela burası.
www.petracoffee.com
ya da burası
montagcoffee.com

edit: coffee department da iyidir aşağıda söylendiği gibi ama dünden itibaren online satışlarını kapattılar corona yüzünden. bi süre daha açmayacaklar.
  • Bruce  (24.03.20 11:07:36 ~ 11:58:50)
Çekilmiş almazdım, bu kadar önem veriyorsanız öğütücü de alın çünkü alacağınız çekilmiş kahve 1 haftaya lezzetini yitiriyor.

Ben de burayı öneririm coffeedepartment.co

Petra’nın kahveleri kadar güzel ve 250g’ı 60 lira değil.
  • Mcfly  (24.03.20 11:41:49)
@mcfly burada hiçbir ürün stokta görünmüyor.

  • i ve been mistreated  (24.03.20 11:59:44)
@mcfly ayrıca v60 için çeken kahve öğütücü hangisi? Ona göre ayarı olan öğütücü var mı? Böyle spesifik bir sürü ayarda çekiyorsa Herhalde çok pahalı bir şey olmalıdır.

  • i ve been mistreated  (24.03.20 12:14:14)
Niye bu kadar kasıyorsun v60 modu falan...

Al öğütücünü, v60 için ince çekeceksin. suyun kahveye temas süresi az olduğu için daha ince olması lazım. Deneyerek 2 veya 3.seferde sevdiğin çekim seviyesini bulursun. YouTube’a bak. Bu kadar sistematik olmayın, deneme yanılma kendi damak tadınıza göre çekin ve emin olun daha çok keyif alacaksınız..

Ayrıca bu hario v60 setine 200-300 lira verenleri de anlamıyorum. Plastiğini 1£sa almıştım geçen, gayet iş görüyor.

2 gün önce vardı stokçuluk yapmışlar burada da.
  • Mcfly  (24.03.20 13:14:11 ~ 13:17:21)
v60 inceliğini eşit miktarda çekecek öğütücüler en az birkaç bin tl. en güzeli ya v60 filtresi yerine normal filtre alıp iyi kötü kendin öğüt veya yine yine normal filtre satın al(ki büyük ihtimalle öyle yapmışsındır aslında) o zaman da kağıt filtreye göre çekilmiş kahve alman lazım.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (24.03.20 13:16:47)
Mcfly hakli

son bi kac aydir evde V60 yapiyorum her sabah ve her oglen. eger evde V60 yapacak kadar bu ise gonul verdiysen, V60'dan da once edinmen gereken sey bir el degirmeni. kahve uzmanlarina sorarsan demleme yontemine yapacagin yatirimdan cok ilk is olarak degirmen almani tavsiye ederler.

cekilmemis kahve alman sana en taze kahve alma imkani tanir cunki cekilmis kahve ne zaman cekilmis paketlenmis bilemessin. kimi firmalar sen siparis verdiginde cekip gonderebilir ama inandiriciligi sana kalmis.

ben £1'a hario'nun plastik V60 ve kagidini kullaniyorum
el degirmenim de hario skerton (£30 ingiltere'de)

biraz ince cekersen lokum gibi kahve icersin
  • try again fail again fail better  (24.03.20 14:46:34)
öğütüm seçeneği varsa aralarında v60 de mutlaka vardır.

  • we are floating in space  (24.03.20 14:51:33)
Arkadaşlar yatırım yapayım dedim, gittim Fakir Signature kahve öğütücü aldım.

  • i ve been mistreated  (25.03.20 14:59:53)
sezycoffee.com V60 öğütüm seçeneği var gayet. tavsiye ederim.

  • haunan  (29.03.20 13:10:24)
@i ve been mistreated,

valla ne diyeceğimi bilemedim o kadar pahalı bi şeye ihtiyacın olacağını sanmıyorum. Coffeesapiens'in kahvesini aldım ben de bugün. Deneyip haber veririm.
  • Mcfly  (01.04.20 22:32:36 ~ 22:33:12)