yıldız tekno park 27 bin lira alana yazılımcı

lütfen gerçek söyleyin, var mı yıldız teknoparkında ya da boğaziçi teknoparkında bu kadar maaş alan yazılımcı. 8 yıllık tecrübeyle bu kadar alıyormuş söylentilere göre..

vardır, 27bin lira dediğin 5bin dolar bile değil. yazılımcının iyi olanı uluslararası seviyede ve dolar üzerinden maaş alıyor çünkü. bazı sektörler böyle.

  • diyarbakir karpuzu  (24.03.20 10:31:28)
4 bin dolar 8 yıllık tecrübeye az bile global şartlarda.

  • bahoho  (24.03.20 10:32:09)
Doğru. Nkü teknoparkta 14 küsür alıyordum 3 sene önce (patron firması) Yan ofisimde iha çalışması yapanlar da 30 a yakın alıyordu o zaman. Yaptığı işe göre değişir ama imkansız değil.

  • Tears of Devil  (24.03.20 10:32:28)
ben mezun olalı 6 yıl oldu. ben neden 3500 e çalışıyorum? uzaktan 1000 euro'ya işe girdiğim için kurban kestirecektim nerdeyse. yazılım konusunda da kendime güvenirim. ben neden kazanamıyorum?

doktorlar 7 bin 8 bin almıyor muydu? öğretmenler 4000 alıyor. kafam karıştı ne oluyor ya?
  • ipmus90  (24.03.20 11:22:53 ~ 11:27:00)
1000 euro iyi şu an. Ben 1000 euroya iş bulsam kestiririm kurban :) işsizim çünkü. Çıkarken 18k alıyordum. Ben niye işsizim peki? Demekki basit değil bu işler :)

  • Tears of Devil  (24.03.20 11:31:08)
abi doktorla öğretmenle ne ilgisi var.
kebap dükkanı olan biri de 50 bin kazanabilir yani nasıl bir argüman bu.
yazılım profesörü 8-10 bin alıyor devlet üniv.de meslekle senin belirttiğin gibi bir bağlantı yok.

cevap:
yapılan işe göre değişir.
8-10 yıllık yazılım tecrübesi için şok edici bi maaş değil.
biz neden alamıyoruz kendimize sormak lazım.
  • jimjim  (24.03.20 11:40:54)
Hocam herkesin işi aynı değil ki. 6 sene önce 130bin lira maaşı olan doktor tanıdığım var. Hastane o doktor üstünden kazandığı paraya bakınca veriyor parasını. Asgari ücrete işe başlayan mühendis arkadaşım da var ama amerikada iyi yerlerde çalışan da. birinin maaşı ötekinin 1 günlük maaşına eşit neredeyse iş saati bakımından. Birisi girmiş Türkiye sıralamasında ilk 100'e, diğeri 100bininci olmuş 2 ortalamayla zar zor bitirmiş. Keşke hepimiz yüksek maaş alabilsek ama çalışan daha çok kazanıyor birazcık da şans lazım bazen. Üzülmeye gerek yok.

  • bahoho  (24.03.20 11:41:31)