[]

almanca'dan çeviri yardımı

iyi akşamlar herkese,
almanya'da bir okulun master başvuru koşullarına bakıyordum ama kafamı karıştıran bir şey çıktı.

paragraf şu:
"Die vollständigen Bewerbungsunterlagen müssen bis zum 15. Mai in der Abteilung Studium und Lehre eingetroffen sein. Es gilt nicht das Datum des Poststempels. Anlagen zur Bewerbung können noch bis zum 31. Mai nachgereicht werden, per Mail oder Post direkt an den Studiengangkoordinator."

şimdi öncelikli deadline 15 mayıs bu tamam.

başvuru için istediği belgeler motivasyon mektubu ve transkript gibi standart şeyler bunu biliyorum. fakat bu paragrafta "Bewerbungsunterlagen" dediği tam olarak ne? yalnızca başvuru formu olabilir mi? yani hangi okuldan mezun olduğumuz, gpa'mızı vs. yazdığımız, resmi belgeleri koymadığımız döküman mı?

diğer deadline olan 31 mayıs hangi belgeler için oluyor onu anlamadım. "Anlagen" dediği ekler arasında motivasyon mektubu veya transkript mevcut olabilir mi? yoksa bunlar "Bewerbungsunterlagen"e zaten dahil mi?

şimdiden çok teşekkür ederim.,

link: www.polver.uni-konstanz.de

 
Verdiğiniz linkteki başvuru belgeleri şunlar:

-Özgeçmiş
-Motivasyon mektubu: Akademik geçmişiniz ve bu programla ilgili sahip olduğunuz motivasyonu açıklayan 1-1,5 sayfa uzunluğunda motivasyon mektubu
-2 hocanızdan referans mektubu
-Lisans diplomasının kopyası veya master programının alakalı olduğu uluslararası geçerliliği olan bir belge veya henüz mezun değilseniz transkript, tabi bu belgelerin İngilizce veya Almanca çevirileri olacak
-İş deneyimi: Master programıyla ilgili bir alanda en az 2 ay süresince staj yaptığınızın veya çalıştığınızı kanıtlar bir belge
-İngilizce seviyesi: Eğer İngilizce ana diliniz değilse: CEFR'e (Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı) göre B2 seviyesinde olduğunuzu kanıtlar bir belge, yani lise seviyesinde 7 yıl İngilizce eğitimi aldığınızı gösterir bir belge veya Cambridge Certificate of Proficiency in English sınavında minimum C seviyesi veya Toefl ibt'de minimum 90 puan veya bunlara eşdeğer tanınan bir sınavdan alacağınız puan. Bu sınavlardan alacağınız sonuç belgesinin aslı veya bir kopyası olmalı.
-Almanca ( Bu da sadece Management and Public Administration bölümünü seçecekler için): Almanca ana diliniz değilse: DSH sınavında en az seviye 2 veya TestDaf sınavının tüm 4 bölümünden en az 4 puan aldığınızı gösterir bir belge. Tabi bunlara eşdeğer tanınmış bir başka sınav da olabilir.
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (24.03.20 01:04:02) 
www.polver.uni-konstanz.de

sag ustte ingilizce olarak secilebiliyor sayfanın dili
  • for lack of a better name  (24.03.20 01:33:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.