[]

korona virüsünü kapmış olma ihtimalim?

arkadaşlar sabahtan beri kuru kuru öksürük var.

kendimi sıksam da zorunlu olarak öksürüyorum.

endişelenmem için beraberinde hangi belirtilerin baş göstermesi gerekiyor?

sadece kuru öksürük endişelenmem için yeterli mi?

 
ateşinin de olması lazım. neredeyse bütün virüs kapan hastaların ateşi var diye biliyorum.


 • a man alone  (22.03.20 23:39:26) 
valla tüm semptomlar gözükmeden de virüs kapıp atlatılabiliniyor diyor uzmanlar. ihtimal var.


 • fezagezgini  (22.03.20 23:50:43) 
 • hem şişko hem deli  (22.03.20 23:51:31) 
Lanet işim nedeniyle birçok insanla yüzyüze geldim. Bende de şu anda göğüste garip bir his var. Öksürsem olmuyor, öksürmesem olmuyor. Çok hafif bir rahatsızlık hissi.. Dün sanki boğazımdaydı, şimdi aşağıya doğru ciğerlere yöneldi..

Aslında bağışıklık sistemim çok iyiydi bugüne kadar. Grip filan hatırlamıyorum.. Senede bir kez soğuk algınlığı, o kadar. Çok kasarsam belki farenjit. Ama bunlar bu boktan hastalığa yakalanmayacağım anlamına gelmiyordur.
 • silah taciri  (23.03.20 00:20:25) 
@hem şişko hem deli'nin verdiği twitter linkinde "10. gün, boğularak ölünür" yazmayı unutmuşlar. bence bu bilgiden ziyade panik yaymak için kullanılabilir.


 • tebelles  (23.03.20 00:22:03) 
Ateşinin olması falan gerekmiyor. Hiç semptom göstermeden de atlatabilirsin. Mümkünse dışarı çıkma 2 hafta, çıkarsan da her an maske giy ve etrafa öksürme.


 • noluyo yaa  (23.03.20 00:24:36) 
tad ve koku almada kayıp.


 • beretta beretta  (23.03.20 00:31:19) 
ateş şart değil. öksürük şart değil.

diamond princess'teki hastalardan biri kuru öksürük vardı sadece diyor ve pozitif çıkmışlar.
 • antikadimag  (23.03.20 00:47:55) 
Derin nefes al. 10 saniye öksürmemeyi dene.


 • ryhmer  (23.03.20 00:56:35) 
Hafif geçiriyorsaniz ki çok insan hafif geçirebiliyormus; tek bir semptom da yeterli olabiliyormuş. Hatta bilim kurulu bu hafta içi yeni bir bilgilendirme yapacakmış bununla ilgilı. İşe gidip geldiyseniz, dışarda vakit gecirdiyseniz bu ihtimal olabilir. Genelde ateş de bekleniyor ama ateşi olmayan hastalar da varmış.

Böyle durumlarda ilaçlarınızi alıp evde kendinizi izole etmeniz gerekiyor.
 • fraise  (23.03.20 01:11:44) 
Soruya cevap değil ancak Kuru öksürük denen şey nasıl oluyor. Balgamsiz olana mi kuru deniyor, nasıl ayırt edilir?


 • fikox  (23.03.20 07:58:58) 
@fikox evet balgamsız. Boğazda da olmaz balgam. Islak öksürüğün sebebi boğazda balgam olması.


 • ryhmer  (23.03.20 12:13:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.