[]

Virüssel sorular

Biliyoruz ki bu virüs kuluçka süresi içerisindeyken bile bulaşmaya devam ediyor. Konuyla ilgili benim merak ettiğim virüsün bulaşıcılık seviyesi kuluçka döneminde veya belirtiler baş gösterdikten sonra farklılık gösterir mi, Henüz kuluçka döneminde diye daha az bulaşıcılık söz konusu mudur?

Veya güçlü bir bağışıklık sistemimiz olduğunu varsayarsak, Corona virüsü kapmamız için tüm koşullar oluşsa yine de bu virüsün bulaşmama ihtimali olur mu? Yani virüse maruz kalan herkes kesin ve net bir şekilde hasta olup daha da önemlisi virüsü taşır mı?


 
son soruya cevap vereceğim.
virüsü alır,taşır ama siz hasta olmayabilirsiniz. ama virüsü alırsanız -en azından- taşımış olursunuz.

  • jimjim  (22.03.20 22:50:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.