Boynumdaki dikişlerin alınması

Uzman kişilerin yardımına ihtiyacım var.

Geçirdiğim boyun fıtığı operasyonu sonrası boynumdaki dikişlerin alınması gerekiyor. Ancak malum sebeplerden hastaneye gidip hem kalabalık etmek hem de virüs riski almak istemiyorum.

Görseldeki dikişleri evde kendim alamaz mıyım? ‘Alırsın bir şey olmaz’ derseniz, görsel üzerinden nasıl yapabileceğimi anlatabilecek var mı?

(En üstte ve en altta şeffaf misina gibi bir ip var. Geri kalan kısımdaki ipler nasıl çözemedim)

Neşter, batikon ve cımbız mevcut.

Şimdiden teşekkürler

Dikkat; görsel herkesin hoşuna gitmeyebilir

dikişleri alabilmen için, cımbız ile düğümü çekip, neşter gibi çok keskin bişeyle dikiş ipini kesmen lazım. kestikten sonra da çekmen.

elin kaysa damarını falan kesersin.

uyarayım, neşter ve bildiğimiz yaprak jilet bile o kadar keskindir ki, farkına bile varmadan kabak gibi kesersin kendini, canın bile yanmaz, hissetmezsin yani.

öte yandan annemin yaklaşık 22 cm kesisi var, atılan dikiş de seninki gibi değil değişik. nasıl aldırcaz kara kara düşünüyoruz.

dışarı çıkmak bela, hastaneye gitmek daha bela.
  • hem şişko hem deli  (22.03.20 20:32:01 ~ 20:33:31)
Bence sağlık ocağına git. Orada alırlar. Hem corona seferberliği de yoktur orada.

  • prole  (22.03.20 20:44:52)
çok anlamam ama belki eriyen dikiş atmışlardır ihtiyacınız bile yoktur. doktorunuza sordunuz mu?
sabah çok erken saatte acile veya açılır açılmaz sağlık ocağına gidip kalabalık değilse şansınızı deneyebilirsiniz.

  • argent dawn  (22.03.20 21:00:27)
Teşekkürler,

Eriyen dikiş değil bildiğim, 24 ünde aldırmak için gelmemi söylemişlerdi. Özel hastane aslında ama yine de riske girmek istemiyorum. Evde anne baba var virüs taşımaktan korkuyorum.

Doktoru arayacağım yarın öbür gün de, millet nelerle uğraşırken bu ufak dertle insanları sıkıştırmak da istemiyorum.

@hem şişko hem deli, annenize de geçmiş olsun. Benim dikişlere estetik falan demişti belki ondan farklıdır bilemiyorum.
  • ya arkadaşım bi dinle önce  (22.03.20 21:08:39)
20 yil once laborant idim ve dikis atma alma gibi islemleri yapardim. hatta komsular filan dikisleri bana aldirirdi hep. basit bir islemdir ama sizinki biraz karmasik gorundu (belki gerdiginiz icin belki de degisik bir dikistir bilemedim)

damari filan kesmeniz bence pek kolay degil nesteri sallamadiginiz surece. boynu cok gerdirmeden ipi biraz cekin iple teniniz arasinda bosluk olacaktir, oradan kesin, nester olmak zorunda degil kestiginiz sey. manikur makasi gibi ince uclu bir sey de olabilir. (alkolle silin veya yakin ucunu) sonra ipi yavasca cekin.

en alttaki ip uygun gibi geldi baslamak icin. ama kendinize yapmaniz pek kolay olmayabilir. doktoru arama sansiniz varsa arayin.
  • yoggi  (22.03.20 22:02:12)
Sağlık ocağına gitme. Koronanin yayilim merkezi diyorlar. Yerinde olsam enfeksiyon klinigi olmayan bir özel hastane bulup, maske vs onlemimi alarak giderim

  • art vandaley  (22.03.20 22:45:16)