[]

Boğaz ağrısı ve Korona Virus

Pazartesi gününden beri yaklaşık 7 gündür boğaz ağrısı var ve geçmedi. Ateş yok, halsizlik yok. Ne yapmak gerek?
 
Başka insanlarla bir araya gelmeyi minimuma indirip mümkünse evden çıkmamak gerek. Solunum zorluğu yaşayana kadar hastaneye gitmeyin diyorlar, hafif belirtilere zaten test falan yapılmıyor.

Ihlamur için, meyve yiyin, nezle olmuş da toparlamaya çalışıyormuş gibi davranın. İlaç isterseniz ibuprofen (nurofen vs.) almayın, başka sağlık sorununuz/kullandığınız ilaç vs yoksa parasetamol alabilirsiniz.
  • kobuzchu kiz  (22.03.20 16:25:06) 
Kendinize iyi bakın panik yapmayın acil durumda 112 yi arayın. Ayrıca @kobuzchu kiz, hekimler dısında bu ilacı iç bu ilacı içme tavsiyesi verilmez. İlaç için aile hekimi ya da hastanelere başvurun, hiç olmadı eczaneye gidin.


  • ykyt  (22.03.20 16:31:32) 
@ykyt çok haklısınız. Sadece ülkece "azıcık kırıklığım var" deyince nurofene saldırdığımızdan onu belirtme gereği duyuyorum böyle sorularda :)


  • kobuzchu kiz  (22.03.20 17:11:20) 
Ballı süt iç. Geçer.


  • maxim gorki  (22.03.20 22:36:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.