[]

Bu süreçte psikolog ya da psikiyatrist ile görüşmeye gidilir mi?

Bu karantina günlerini evde ailemle beraber geçirmek zorundayım. Durumun ciddiyetini anlamıyorlar. Hergün dışarı çıkmak için bahane buluyorlar. Gece ağlayıp, sabahına hop habersiz dışardalar. Babam zaten öksürüp/hapşururken ne elini, ne peçete kullanıyor. Öyle havaya hapşurup/öksürüyor. Siz evde durun ben markete giderim dedi ama asla düzgün el yıkama alışkanlığı yok. Bıraksanız asansör düğmelerini yalar bize inadına. Evde temizlik yapsam annem laf sokuyor "bize hasta gibi davranıyorsun" diye. Az önce duş kabini temizlemiştim, en son annem 3-4 gün önce temizlemiş, ben temizledikten sonra içine kirli eşyaları atmış. Daha bir hafta olmadı ama gerçekten iki gündür kalbim ağrıyor. Korona virüsünü kapmasam bile evdekilerden dolayı bu karantina sonunda ya kanser ya kalp hastası olacağım.

Maske, eldiven, koruyucu gözlük almıştım. Bunları takıp acaba hastaneye mi gitsem. Yani gerçek anlamda kafayı yemek üzereyim. Ne güzel güzel konuşmaktan ne de kavga dövüşten anlıyorlar.


 
ben olsam ozel muayenehaneye giderdim imkanim varsa. bu surecte hastaneye gitmek tehlikeli. yani psikiyatriste giderseniz size ilac verir, daha sakin olursunuz.
psikologta ise br cogu online seansa basladi. uygulama var online seasn aliyorsun, onlara bakabilirsiniz ama akut mudahale istiyorsaniz ilac size iyi gelir.

  • damba  (21.03.20 21:04:56) 
online seansa başlandı diyecektim ki denmiş. Damba +1


  • fosforlu cevriye  (21.03.20 21:37:19) 
ben özel psikoloğa geçen hafta gitmedim dahada gitmem.
benim eve bahçeye sandalye atsın balkondan konuşalım :)

  • aslindasorunumpsikolojik  (21.03.20 23:21:52) 
nisan'da randevum var ve gitmeyeceğim, özel muayenehane olmasına rağmen.


  • the cat in the hat  (21.03.20 23:25:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.