[]

azerice öğrenme?

malum evdeyiz ve geçmeyen bir zaman var. klasik şeyleri yapıyorum tabi.
basit ve sıkmayan bişey olacağı için mesela azerice öğrenmeye çalışsam saçma mı olur? türkçe'ye yakın olacağı için hızlı sonuç alırım diye düşündüm. yoksa iş için vs şimdilik bi faydası olacağını sanmıyorum. belki ileri de olur.

veya italyanca, ispanyolca gibi en azından başlangıç seviyesini öğrenebileceğim hatta belki biraz daha ilerleyebileceğim dillere mi yönelsem. ne dersiniz, hangisi daha mantıklı?

 
ben azericeyi hobi olarak öğrendim kulağa hoş geldiği için ve 1 haftada rahat öğrenirsin.Ama tavsiyem sabrın varsa o saydığın diğer dilleri öğrenmeye başlaman olabilir.Ben rusçaya giriştim a1 düzeyinde biliyorum fakat a2 ye geçemedim çünkü sabrım tükendi ve pes ettim. Keyif alabileceğin bir dilse eğer ondan başla derim.Nerede karşına çıkacağı belli olmaz.


  • madurumdamadurum  (21.03.20 01:30:20) 
İş için kullanılmayacaksa ben azerice öğrenmezdim. Keyif içinse bile İspanyolca daha mantıklı geliyor bana. İzlediğim dizi filmlerin çoğunda ingilizceden sonraki 2. Dil gibi. Dünyanın birçok ülkesinde, epey geniş bir coğrafyada kullanılıyor. Portekizce, italyanca dillerine de benziyor. İspanyolca öğrenin bence.


  • senolll  (21.03.20 01:37:20) 
Azerbaycan Türkçesi oturup öğrenilecek bir dil değildir, Türkçenin yakın bir lehçesi. Eğer iş, eğitim vb. bir nedenle gerekli ise televizyob seyredip gazete okumanız yeterli olacaktır.

Zaman değerlendirmek amacıyla bir yabancı dile başlamak istiyorsanız, -Arap harflerini biliyorsanız- Farsçayı tavsiye ederim. Kolaydır.

Senolll'un önerisi de yerinde Ispanyolca iyi bir seçim olur.
  • nevruz atesinin ustunden atlayan bakan  (21.03.20 06:51:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.