Muhasebeciye aylık 700tl ödüyorum, normal mi?

Merhaba, yazılım firmam var ve aylık 4-5 adet faturam oluyor. 2 tane çalışanım var ve yeni bir firmayım. Aylık olarak 700tl gibi bir ücret ödüyorum muhasebeciye. Fiyatı yüksek buluyorum ve bu işin aslı nedir. Bu ücret neden bu kadar yüksek anlamak istiyorum.

Teşekkürler.

oğlanın nişanı sana itelemiş muhasebecin. 700 lira çok ekstra bir hizmet yoksa.

www.muhasebeweb.com
  • Tears of Devil  (20.03.20 14:32:54)
bu isin kesin bir ucreti yoktur. ancak fiyati normal degil biraz daha uygun olabilir.

25 kisilik sirket, e fatura kullanici ve 700 tl'den aza bakiyorsa diyecek bir seyim yok... asgari ucret bellidir, onun altina bakilmasi kabul edilemez! alacaginiz hizmet iyi olmayacaktir; bu dediginize 200 TL'ye bakanlar bile var ayrica!!!
  • sweetoffice  (20.03.20 15:34:12 ~ 15:35:32)
400 civarı makul bence. İki katını ödüyor gibisiniz.

  • neysene  (20.03.20 15:52:46)
700 biraz fazla sanki. 25 kişi e-fatura mükellefi için ise az. 2 çalışanınız varsa ve fatura sayınız söylediğiniz gibiyse bir daha görüşün derim. Ayrıca tarife mevcut, tarifeye göre orta yolda buluşabilirsiniz.

  • elikası  (20.03.20 15:54:26)
İstanbul’da iseniz, şirket türünüz Anonim veya ltd ise asgari ücret alıyor.düşüğünü istese de yapamaz .
Kontrol için, googleye bulunduğunuz il ve smm asgari ücret tarifesi yazıp, kontrol edebilirsiniz.

  • mutlu yillar sana  (20.03.20 16:18:31)