[]

Sebepsiz öfke

Bana karşı aşırı iyi olan uzun süredir tanıdığım birine karşı garip biçimde içten içe öfkeliyim. Bazen bunu pasif agresif ifade edince idrak ettim bu durumu. Nasıl çözebilirim? Sebebini bulmaya çalışıyorum geçmişimizi düşünüp ama tavsiyeniz var mı
 
bir yerde takmışsındır ve o taktığın yerden sonra yaptığı her şey batmaya başlamıştır ve bu batmalar o kadar sıklaşmıştır ki ilk batmanın izi arada kaynadığı için artık neye sinir olduğunu da unutmuşsundur. artık çok geçtir. ağzıyla kuş tutsa olmazdır.

iş yerinde bi eleman var. normalde herkes kıl. ama bana göre iyi niyetli. o kadar iyi niyetli ki yaptığı şeyler bana batmıyor, gülüp geçiyorum, önemsemiyorum. sonra bir gün bu gidip bi çalışanı sinir edip ağlatıyor insan içinde. hatta ağlayan işten çıkıyor.

o gün bugündür köpek çekiyorum mesela. elimde değil.

+ oo arabayla mı geldin, ev yakın herhalde diyor.
- ev yakın olmasa arabayla gelemezsin anlamı çıkarıyorum. tersliyorum (aslında muhabbet açmaya çalışıyor).

+ arkadaşa iyice kilo aldın x bey, dikkat et diyor.
- insanların dış görünüşüyle ilgili yorum yapmak kötü falan diye çıkışıyorum (sağlığı için söylüyor).

+ kahve makinasında arkadaşla sohbet ederken arkamızda dikilip sırıtıyor.
- dışımdan sesli sesli, allahım sen sabır ver diye çıkışıyorum. laf atsa, 2 kişi konuşurken üçüncüye ne düşer bilirsin herhalde :s falan diyecem herhalde.

yaptıklarım nerden baksan ergence. ama yine olsa yine yaparım. gıcığım çünkü. benim işim bu. o elemana gıcık olmak.
  • onemoremile  (18.03.20 17:56:10) 
Tavsiyem yok ama @onemoremile'ın dediğinin aynısından bende de var, bazen sesini duyunca bile içim nefret doluyor. Ben açıkçası olabildiğince aynı ortamda bulunmamaya çalışıyorum ama aynı odada çalıştığımız için çok mümkün olmuyor. Neyse ki benimle konuşmuyor genellikle o yüzden kulaklığımı takıp baraj sesi açarak bastırıyorum. Birbirimize işimiz düşerse de hızlıca halledip uzatmıyorum. Bu sorunuza cevap olmadı ama tam olarak içimde hissettiğim duygulara tercüman olduğu için yazma ihtiyacı hissettim, özür dilerim.


  • peki madem  (18.03.20 22:21:04 ~ 22:21:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.