[]

Kisirlastirilmasi Kedi ve Barinma

Merhaba arkadaslar,

Sokakta baktigim yavrularim belediye veterinerinde kisirlastirilmasi yapildi.Hayvanlari barinakta yer olmadigi icin suan eve getirdik.Benim evde baktigim baska kedilerim de var.

Kisirlasan kedilerim disi.Ne kadar sure evde kalmali.Kediciklerden biri eve alisik degil.Insana da pek alisik degil.Kac gun evde kalmali?Bi gun yeter li olur mu?

Bir diger kedicigimin disleri curuktu.Disleri cekildi.Ne kadar sureyle evde bakmam lazim?

 
Dişi kedileri bir hafta evde tutabilirseniz iyi olur. Dikişi iyi yapılmadıysa sokakta dikişi açılıp, enfeksiyon kapabilir çünkü.
Ben dişi bir sokak kedisini kısırlaştırdıktan sonra mecburen bir gün evde tutmuş ve bahçeye geri bırakmıştım ama özel veterinere kısırlaştırmıştım, hiçbir sorun olmamıştı. Eğer çok uzaklaşan kediler değilse, bırakıp her gün dikişlerini kontrol edebilirsiniz. Ama belediye yaptığı için ben olsam güvenmezdim açıkçası.
Dişi çekilen için bir bilgim yok ama, özel bir veterineri arayıp telefonla bilgi sorabilirsiniz bence. Benzer durumdaki baktığım kedicikler de sanırım yine birkaç gün kalmıştı veterinerde, sonra aldığım yere bırakmıştım. Dişleri çekilse de kuru mama yiyebiliyorlar.
  • kahveictim  (18.03.20 12:42:16) 
kısır olan 2 gün kalsın bence. anesteziden dolayı hemen kendilerine gelemiyor ve halsiz oluyorlar, düzgün yürüyemiyorlar. 2. günün sonunda sanırım kendine gelmiş olur.

dişleri çekilen için bir şey diyemiyorum. nasıl yemek yiyecek dışarıda falan, ona bakmak lazım.
bunları sahiplendirmeyi deneseniz sokağa bırakmak yerine? fotoğraflarını falan paylaşırsanız belki bakmak isteyen olur.
  • veritaslibertas  (18.03.20 12:44:07) 
@verlitaslibertas,inanin sahiplendirmek ile ilgili bir kere kotu bi deneyimim oldu o yuzden guven duyum zedelendi.Ama sitemizde her apartmada bir kat,esyalarimizi koydugumuz alanlar icin depoya sahip.Orda yasiyorlar aslinda.Saglik ,barinma ve yeme gorevlerini elimden geldigince iyi yapmaya calisiyorum.Ama o alana hemen gozetimsiz birakmiycam tabi.Ev bos ve musait olsa,on gun bild bakarim.Hatta kedilerimden birini evde iyi nasilsin diye kisirlastirdiktan sonra kendim sahiplendim.Ama artik almam pek olasi degil.


  • zeyna  (18.03.20 12:51:54 ~ 19.03.20 01:28:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.