Evlenmeye mecbur hissetmek zorluklar

34 yasinda almanya da yasayan bir erkegim. 20 yasimdan beri psikolojik sorunlar ile ugrasiyorum son 4 sene hepsi pik yapti ve daha da kötüye gitti su anda malulen emekliyim az biraz calisiyorum ama hergün bu hastaligin zorluklari ile bas etmeye calisiyorum.

muhafazakar anadolulu bir aileden geliyorum ama kücüklügümden beri kendimi gelistirmeye calisip entellektüel bir birikintiye sahip oldum ve siyaseten de ailemin aksine bayagi muhalif biriyim (sözlükte aktif olarak 15 sene gecirmem de bu birikime önayak oldu)

Ailem özelikle babamin düsünce olarak tam zitti annem yillardir benim evlenmem icin bastiriyor hem saglik sorunlarim hem de bazen kendimi bile cekemem yüzünden simdiye kadar evlenme konusunu düsünmeme ragmen erteledim.

gecen hafta is üzerinden tanisdigim birisi bana bir yegeninin oldugunu eger istersem bir bulusma ayarlayabilecegini söyledi kendisin ankara polatli oldugunu söylemisti ben de ankarali oldugum icin pekala dedim.

Sorun su ki tanistigim kisi biraz agresif dikkafali birisiydi ama yukarda saydigim olumsuzluklardan ve icinde bulundugum caresiz durum yüzünden bulasalim dedim.

bulusma dün oldu bulusmaya kiz ve yengesi geldi, yengesi yan masaya gecti ve bizi gayet duyar bir sekilde oturdu. neyse kiz ile iste ordan buradan konustuk kendisinin kuzeni ile evlenip ayrildigini yasinin 31 oldugunu ögrendim.

Ailesinin cok kati oldugunu bulusma gibi olaylarin tamamen gizlilik icinde olmasi gerektigini söyledi, kisilik olarak fena birine benzemiyorum ama genel görünüs benim icin biraz negatif oldu. telefon numarasini istemem üzerine yengesine dönerek ne diyorsun gibi bir durum oldu yengesi ise önce düsünülmesi belki iki taraf icin de iyi olur dedi numariyi alamadim.

icinde bulundugum sürec kendimi iyice sünepe gibi hissetmeme neden oldu öz güvenim sifir hala ailem ile yasiyorum ailem benim öz güven eksikligim yüzünden üzerime iyi hegomanya kurmaya bana bazi seyleri yaptirtmaya calisiyor özelikle annem.

icimde artik stresi tutamadigim icin annem ile konustum aksam üzeri sen nasil istersen dedi. bir kac saat sonra gülücklerle ve cok umutlu ve mutlu bir yüz sekli ile kizin isminin ne oldugunu sordu. ben ise bu duruma kizdim zira ortada bir sey yok tartistik annem ile beni rahat birakmalarini isteyerek.

Ayrica Kiz tarafi Kürt oluyor. Akli basinda Kürtler ile hic bir sorunum yok ama özelikle Almanya daki kürtlerin politize oldugunu görüyorum. Türk ve Kürtlerin bazi konularda agir düsünce zitligina ugradiklarini görüyorum ben ise her ne kadar azili milletci bir olmasam da bu konular ile ters muhatap olmak ve ya düsünce ayriligina gelmek istemiyorum.

Caresizlik hayatta bir cok karari dogru ya da yanlis verdiyor caresiz bir durumdayim. ne yapacagimi fazla bilmiyorum.

Sadece karsi taraf ile benim aramda daglar kadar entellektuel fark var.

Evlenmekten bahsediyoruz bu domates almaya benzemiyor. Kafanız uymuyorsa tüm gününüz geçecek birisiyle nasıl katlanacaksınız? o iş olmaz.

  • bahoho  (18.03.20 01:26:28)
@bahoho

Sorun da bu iste, karsimdaki kisilerin bir biri ile anlasma gibi konulari ciddiye aldigini düsünmüyorum. Bir de kati yapi bana uymuyor. Su anda caresizlikten hayir bile diyemiyorum gücüm kalmadi hic bir seye. Gücsüz caresiz sünepe gibi kalinca etrafindakiler seni etkisi altina aliyor. evden cikmam lazim ama ev kirami bile ödeyecek durumum yok su anda.
  • bonaparte  (18.03.20 01:37:03)
Görücü usulüyle daha başka birçok alternatifle tanışabilirsiniz, belli ki bu kıza ısınmamışsınız bence zorlamayın kendinizi. Hem kız tarafı olumlu mu düşünmüş ki siz başka çarem kalmadı diyorsunuz?
Çalışma imkanınız yok mu? Ozaman biraz daha özgüven gelir belki içinize, tavırlarınıza da yansır ve sizi rahat bırakır aileniz.

  • megalomaniac  (18.03.20 01:56:05)
Bence ilk önce o kıza bu işin olmayacağını uzaktan mesajla falan bi bildir. Malülen emekliyim demişsin ama sebebini bilmiyorum, az biraz para kazanmaya odaklan. Eğer bir evde tek başına hayatını idame ettirebiliecek bedeni bir engelin yoksa ilk hedefin kendi evine çıkmak olsun. Oralarda kira durumunu bilmiyorum ama gerekirse bir göz olsun ama yalnızca senin olsun. Bu hedefini gerçekleştirdikten sonra gerisi gelecek kardeşim.

  • antihero  (18.03.20 02:31:20 ~ 27.04.20 15:07:45)
Git annene söyle o daha iyisini bulur eğer ok isen görücü usulüne -)

  • kveldulv  (18.03.20 03:32:49)
Bence de abartıldığı kadar kötü bir şey de değil, önemli olan mutlu olmak.

  • kveldulv  (18.03.20 03:33:29)
Ben anlattığınız kadarı ile o kızla olmaz diyorum. Anneniz size daha iyisini bulur +1

  • SiyamkedisiZorro  (18.03.20 09:22:29)
Bu kızla olmaz. İyi başlamamışsınız çünkü.

  • chitosan  (18.03.20 10:13:04)
Aile evinden taşınabilmek için evlenmek istiyormuşsunuz gibi geldi. Evlenince özgüven falan kazanacağınızı zannediyorsanız çok yanlış yoldasınız. Evli değilim fikir vermem ne kadar doğru bilmiyorum ama evlenince şu halinizden farklı olamazsınız bence. Yine etraftan fikir alın ama kendi kararınızı kendiniz verin.

  • umutsuzevjınıkı  (18.03.20 10:32:29)
Bu sebeple evlenirseniz dha da mutsuz olma ihtimaliniz yüksek.

İlla evlenmek istiyorsanız acele etmeyin, anneniz görücü usulü birileriyle daha tanıştırır sizi eş dost akraba yardımıyla.
  • John Bloor  (18.03.20 11:50:28)
Olmaz bu iş. Hoşlanmamışsınız bile

  • anarsika  (18.03.20 13:21:31)