[]

Sağlıksız bir insanla ciddi ilişki düşünür müsünüz?

Hayatını kendi kendine devam ettirebilen, kendi ihtiyaçlarını görebilen ancak fiziksel veya psikolojik sorunları olan, kronik rahatsızlıkları olan, devamlı ilaç almak ve tedavi görmek zorunda olan bir insanla evliliğe giden ciddi bir ilişki düşünür müsünüz? Evetse neden hayırsa neden?

İkinci sorum da ailesinde kalıtsal, genetik hastalıkları olan ve kendinde aktif olmasa bile ilerde çocuğuna, torununa geçirebileceği ciddi rahatsızlıkları olan birisiyle evlilik düşünür müsünüz?


 
çocuk için evlenmediğim için tabii ki evet. ben bu kadınla evlenirim düşüncesine sahip olduğum birini bu sebepler yüzünden bırakmazdım ya da hiç ilişkiye başlamamazlık etmezdim.


  • Bruce  (17.03.20 18:07:58) 
Hayatını kendi kendine devam ettirebilen kendi ihtiyaçlarını görebilen ancak kronik rahatsızlıkları olan, devamlı ilaç almak ve tedavi görmek zorunda olan bir insan olarak, böyle bir insanla karşılaşırsam ilişki düşünürdüm. İlişki düşünmek ne demekse :)
Hem onu anlayabileceğim için, hem beni anlayabileceği için. Ayrıca insanlar evlendikten sonra da hasta olabilir. Bırakacak mıyız sevdiğimizi yarı yolda? Ben yarı yolda kalmanın acısını yaşadım. Hiçbir şeye benzemiyor. Kimse hastalığını kendi seçmiyor. Elimden geldiğince merhametli ve şefkatli olmaya çalışırım böyle özel durumu olan bir insana karşı.
Genetik rahatsızlık konusunda da tarafsız olmayacak belki yorumum çocuk sahibi olma ihtimalim şu an olmadığı için ama çocuğum olabilecek olsaydı bile önceliğim eşim olurdu. Eşim yazmışım zaten, evlenirdim yani :)
  • irene  (17.03.20 18:21:14) 
hayır doğaya ters


  • nuisance  (17.03.20 18:26:55) 
Bahsedilen psikolojik sorunun ne olduguna bagli. Bazi problemler ömür boyu cekilecekse ciddi yük yaratiyor insanin omuzlarinda.


  • chitosan  (17.03.20 19:52:26) 
tr'de gerçekten sağlıklı insan sayısı çok az
genler baya kötü

evlenmeye engel bir rahatsızlığı olup olmaması önemli
  • bir soru sorcam  (17.03.20 20:44:20) 
tedaviyi reddetmiyorsa evet.
genetik hastalık da ne olduğuna bağlı, fiziksel görüntü benim için önemli ama onun dışındaki genetik hastalıklar, çocuk düşünmediğim için -ileride de düşünmeyeceksem- kendi adıma önemsiz.

  • rewlack  (17.03.20 20:47:23) 
iki soruya da cevabım hayır.

neden zaten zor olan hayatı daha da zorlaştırayım ki? insan yükü ağırdır. çok yakın zamanda, eşi bedensel engelli ve bakıma muhtaç olan bir akrabamız hayatını kaybetti. kimse dile getirmese de nispeten genç yaşta ölümünün yıllarca eşiyle ilgilenmenin getirdiği mental ve fiziksel yorgunlukla da ilgisi var bal gibi.
  • the cat in the hat  (17.03.20 20:48:19) 
Şimdi şöyle bir şey var. Aktif spor yapıyorum, yasamımda rutin bu, hatta birçok başka seyi spora gore ayarlıyorum, hep öncelik, tam öncelik. Böyle bir insanla birlikte oldum diyelim. Fiziksel sorunları olsun. Kendimi inanılmaz kotü hissetmez miyim bu insan haraket edemiyorken ben sürekli spor yapsam? Ederim. E hayat ona da bana da vicdan azabindan işkence olmaz mı? Olur. O zaman ne kadar aevecek olsam da ne ilişki yaşarım ne de evelilik düşünürüm. Bukadar spor üzerine oturtulmamış bir yaşam sürseydim neden olmasin. Psikolojik olarak tedavisi devam ettiğu muddetce sorun olmaz diyeceğim de ben kendim terapist olduğum icin onu da hastam olarak gorüp manupile ederim muhtemelen. O yüzden o iş de yaş. Yani ben ne fiziksel ne de psikolojik sorunları olan biriyle sağlıkli bir iliski yurutebilirim.

Ikinci soru çocuk yapmayacaksam düşünürým. Çocuk istiyosam, nein.
  • velvetmorning  (18.03.20 10:40:09 ~ 10:41:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.