[]

Bu maske gerçekten yıkanarak tekrar kullanılabilir mi?

İnternett böyle bir maskeye denk geldim. Youtube'da gördüğüm videolarda yabancılar bu siyah maskenin altına cerrahi maske takıp, üste de bunu takıyorlar. Maskenin ambalajı üzerinde yıkanarak tekrar kullanılabilir olduğu yazıyor. Bu doğru mu?

www.gittigidiyor.com


 
Hepa filtreler yıkanabiliyor. Bunun da çok farklı olduğunu zannetmiyorum.


  • nabrukk  (17.03.20 02:29:05) 
bunlar toz maskesi ffp3 değildir muhtemelen. ffp3ler valfli oluyor. inanmayın sertifika isteyin internette başka bir yerde yok bu marka


  • argent dawn  (17.03.20 02:54:02) 
ben aldım bu maskeden, ama n11’de başka bir satıcıdan. sertifikası var, ayrıca, ffp3 n95.


  • ozgur bir kusun hatirati  (17.03.20 08:04:32) 
firmanın kendi sitesinde bir test sonucu paylaşılmış ama testi yapan kim, ne kadar güvenilir bilemedim.

www.krutt.com.tr
  • shadowfollower  (17.03.20 08:13:37) 
Yıllardır maske kullanırım, boya veya zımpara yaparken, ilaçlama yaparken vs. Bu maske bana göre sadece toz maskesi, yapısına bakıyorum tam olarak buruna ve burun kenarlarına oturacak bir tipi yok.

Buruna ve kenarlara oturmasını sağlayacak şekil alabilen bükülebilir metal parça yok, sıcak nefesi dışarı atacak ventil yok.

Motosiklet maskeleri gibi, dalgıç kıyafeti kumaşından yapılmış sanırım.

Bu maskeyle değil virüs, tozlu ortamda 5 dk kalın burnunuza büyük toz parçaları bile dolar.
  • John Bloor  (17.03.20 08:57:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.