[]

Zengin veya insanlara çekici gelen birisine iyi davranılıp,

Zengin olmayan ve çekici olmayan bir insana kötü davranmanın sebebi veya adı nedir? Bir youtubera kötü davranılıyor ama çekici bir youtubera iyi davranılıyor. Anlamadığım bir şekilde herkes bir anda cephe aldılar kadına. Kim olduğunu sormayın.

Bu sorunun cevabını merak ediyorum.


 
(bkz: hiç yakışıklı ve zengin tacizci olmaması) ile benzer sebeplerden muhtemelen.


  • mahone  (13.03.20 19:33:37) 
Sanırım psikolojide bu dediğiniz olaya Halo Effect ya da Angel Effect deniliyor. Daha yakışıklı, güzel insanlara daha iyi davranılması, daha yüksek maaş verilmesi, daha hızlı terfi ettirilmesi, daha fazla iyilik yapılması vb

(bkz: halo etkisi)
  • crown  (13.03.20 19:35:01) 
estetik olanın iyi olduğunu düşünüyoruz çünkü temel mesele bu. nasıl ki kötü görünen bir şeyi yemek istemiyorsan bozuk olduğunu düşünüyorsan aynısını insan ve hayvan için de yapıyoruz.


  • kljgslsdkjsd  (14.03.20 00:36:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.