[]

C# Multithreading

C# Multithreading olayını kalın kafam bir türlü almıyor. Bu konuyu esaslı bir şekilde anlayabileceğim İngilizce ya da Türkçe video, kurs, yazı tavsiye edebilir misiniz?

Şunlar nasıl mesela

www.udemy.com
www.udemy.com
www.udemy.com

 
dotnettutorials.net

orneklerle daha kolay anlayabilenlerdenim ben. yukaridaki fena degil.
  • azeroth  (12.03.20 15:10:23) 
Verilen kaynak güzelmiş ama çok eksik. Misal thread kullandığında ilgili fonksiyon içinden listbox'a veri ekleyeceksin, bunu "güvenli" olarak yapman için invoke kullanman gerekiyor.

Thread abort,join, suspend vs de anlatılmamış. Özetle yukarıdaki link anca multithreading'e giriş olur, oradan öğrenemezsin.
  • kimlanbu  (12.03.20 15:28:16) 
  • oz suser  (12.03.20 18:07:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.