[]

Neden çok fazla beyaz renkli araç var

Beyaz renkli araçlar çok fazla. Her kullanıcı grubuna hitap ettiği için en çok bunlar mı üretiliyor? Kiralık araçlar ve şirketler araçları, ticari araçlar çoğunlukla beyaz oluyor. Beyaz araç gördüğümde kesin şirket aracı diyorum. Yanlış mı biliyorum?

Şirket araçları neden çok fazla? Vergi indirimi, şirkete gider gösterme olayları falan var. Cok avantajı oluyor mu gerçekten?

Su videoda beyaz araclarin ne kadar fazla olduğu görülüyor.

 
Daha ucuz.


 • vampir akrep  (09.03.20 20:32:22) 
sadece araç değil çoğu tüketim kaleminde beyaz renk daha ucuz.
beyaz eşya zaten adı üstünde farklı renk istesen pahalı, mobilyada da beyaz ile diğer renkler arasında epey fiyat farkı var. daha temele inersek misal plastik beyaz hammadde(granül) ile renkli arasında fiyat farkı var.

 • late viper  (09.03.20 20:44:59) 
Ek olarak da sıcaklık faktörü de olabilir. Sıcak bi ülkede yaşıyoruz ve beyaz renk güneşi yansıtıyor.


 • valarmurgulis  (09.03.20 20:51:40) 
Opak beyaz boya maliyeti düşük, bu araç maliyetine de yansır.

Kaza sonrası parça boyamada ton tutmama sıkıntısı olmaz.
 • rezilrusfaadam  (09.03.20 20:54:43) 
Şu video dedim ama link vermeyi unuttum. Mobildeyim, editleyemedim.

m.haberturk.com
 • biseysorcaktim  (09.03.20 20:56:51) 
bayiler beyaz getiriyor. ana neden bu bence. beyaz octavia vardı. piyasada da şirket araçları olarak fazlaydı ve yine hepsi beyazdı. şimdi yeni octavialarda beyaz pek yok. gri, siyah, kahverengi vb. renklerde.


 • sutlu nescafe  (09.03.20 21:58:39) 
ikinci elde satışı daha kolay.


 • etna  (09.03.20 22:10:39) 
2. elde daha pahalı olduğuna dair inanışlara şahit oldum.


 • ya ben lan neyse  (09.03.20 22:23:56) 
kazada parça boyama olunca ton tutturma daha kolay,
güneş yanığı, renk atması olma ihtimali en düşük,
ışığı yansıttığı için koyu renklere göre yazın azda olsa daha az sıcak,
satması daha kolay,
 • morcivert  (09.03.20 23:23:50) 
90'lara kadar beyaz esyaya benziyor diye sevilmezdi. 2000'lerde milenyum grisi falan moda olmustu hatta o ara bayagi gri araba sattilar. Sonra sanirim ilk once Mercedes bir tane kirik beyaz renk ile piyasaya cikti olay patladi, moda oldu. 80-90li yillarda etrafta dolanan pek beyaz luks araba hatirlamiyorum, hep koyu renkler tercih edilirdi.

firmalarin da isine geldi diye dusunuyorum adamlar %90 beyaz araba uretip yolluyorlar. baska renk istiyorsan hem daha fazla para veriyorsun hem de cok daha uzun sure beklemen gerekiyor. 2012'da jetta aldik, beyaz arabanin teslimi 6 ay icinde yapiliyordu, farkli renk istiyorsan bu 1 seneye kadar uzuyordu. beyaz istemedik ama almak zorunda kaldik resmen.
 • cooperr  (10.03.20 01:09:08) 
İnanmazsın ama ipod ile dünyada başlayan beyaz akımının bir parçası.

2010'lu yılların başında beyaz aşırı moda oldu. Zaten şirket araçları beyazdı, özel araçlar da beyaz olmaya başladı.

Beyaz araçlar (opaklar) zaten daha ucuzdu. Bir şekilde kısır döngü başladı. Bayiler de sürekli beyaz araba getirmeye başladı. İnsanlar da gördükçe beğenmeye başladılar.

2009 senesinde araba alırken "beyaz mı alsak?" dedim, etrafımdakiler "ne o öyle şirket arabası gibi" dediler, bir sene sonra "beyaz da çok güzel oluyormuş aslında" demeye başladılar.

Artık kabak tadı vermeye başladı, kusacağım etraftaki beyaz arabalardan.
 • burfak  (10.03.20 14:37:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.