[]

excel hk.

elimizde 3000 tane satır var diyelim,bunları gün gün ayırıp 30 farklı dosya olarak kaydetmemizin pratik bir yolu var mı?
 
bu işi sadece bir kere yapacaksanız 30 kere kopyalayıp yapıştırıp save as yapacaksınız. kolay bir yolu yok.

bunu sormaya gerek kalmadan hallederdiniz zaten.

bu dosya 300 bin satırsa, bunları her gün 3000 dosyaya kaydedecekseniz ve bunu da her gün tekrardan yapacaksanız ortada bir problem var demektir.

probleminiz son paragraftaki gibi bir durumsa ücreti karşılığı yardımcı olacak birilerini buluruz.
  • ozdek  (08.03.20 19:22:39) 
macroyla olur


  • argent dawn  (08.03.20 19:47:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.