[]

Son zamanlarda ne dinliyorsunuz?

Son zamanlarda çıkan şarkılara bakıyorum alayı fosss..

Adamlar makarina şarkısı ve onun gibi 90'larda, 2000'lerin başında popi olmuş şarkıları coverlayıp piyasaya sürmüşler. Piyasa o kadar yoklukta şu an anladığım kadarıyla.

Bir gün Tv'yi açtığımda Esena Mono şarkısını görcem diye korkuyorum.

Number One yabancı müzik kanalı bile artık gazapizm, ezhel gibi saçma sapan (bana göre) Türkçe şarkılar yayınlamaya başladı yabancı yayın yapan kanalında.

Yabancı şarkılar ise Aleyna Tilki'nin Amerikalı versiyonu falan, tamamen içi fos ve boş. Liseli ergenler bile dinlemiyor, takmıyor bir taraflarına. Justin Bieber vs gibilerin bile devri çoktan geçmiş. Billie Eilish diye geziyorlar ortalıkta artık.

Velhasıl siz neler dinliyorsunuz son zamanlarda?

Müzikte nota falan mı kalmadı yeni şarkı yapacak yoksa tüketim çağı yüzünden mi artık kimse sallamıyor müziği...

 
eskilerden ağırlıklı olarak rock ve new wave dinliyorum. günümüzdeki "müziği" sanat amacıyla değil para için yapılan ses kalabalığı olarak görüyorum.


  • gelecegin yildizi  (07.03.20 19:22:13 ~ 19:22:51) 
sabahları kahveyle birlikte ya türkü ya klasik müzik. akşam kahvesiyle yine, ya türk sanat müziği ya batı müziği. spordayken post-punk, elektronik müzik, araba kullanırken darkwave, post-punk yine... bunlar haricinde rap ve güncel pop dışında her şeyden az az dinlerim. bir de bu aralar güzel bir caz listesi oluşturmaya çalışıyorum.


  • the cat in the hat  (07.03.20 19:25:55) 
Sevdiğim grupların çoğunun yeni albümlerini 1-2 kere dinleyip bıraktım. Ben de genellikle eskileri dinliyorum.

Yeni olarak sadece Paradise Lost'un son iki albümünü (The Plague Within, Medusa) ve Rotting Christ'ın son albümünü (The Heretics) çok beğendim.

Özellikle 2005 sonrası bir çırpıda sayabileceğim iyi albüm sayısı bir elin parmaklarını geçmez muhtemelen. Yaşlandıkça muhafazakarlaşıyorum galiba.
  • bruce mclaren  (07.03.20 19:47:24) 
indie listelerini geziyorum, dizi soundtrack'lerini inceliyorum, popüler müzikte dönüp dönüp 90'larda buluyorum kendimi.
onun dışında klasik batı müziğinden zaten pek şaşmam.

  • not dark yet  (07.03.20 19:51:45 ~ 19:52:53) 
son 10 yildir filan yeni cikan muziklerle alakam yok. elbet yeni guzel sarkilar da var ama onlar benim radarima yeni ciktiklari icin girmiyorlar. 2019 da yapilmis bir sarkiyi kesfetme ihtimalim ile 1955 de yapilmisi kesfetme ihtimalim ayni.

Mesela Kalben denen sarkiciyi gecen sene kesfettim, guzel sarkilari var, Son donemde uzun vadede pozitif oldugum tek yerli ise can bonomo, yeni bir sey yaptiysa bakiyorum.
Gecen ay Erkut Tackin'i kesfettim, cok sasirdim nasil duymamisim diye.

www.youtube.com

istatistiklere baktigimda son bir senede en cok mercedes sosa dinlemisim, en yeni dinlediklerim ezginin gunlugu ve erkan ogur, Kevin Johansen. Chanson dinliyorum epey, Son senelerden, Altin gun var, barabar vs dinliyorum arada, carla bruni su bu diye gidiyor...
  • hewit  (07.03.20 20:51:59) 
Valla geçen uzun zamandan sonra tekrar dinleyeyim dedim o günden beri hala dinliyorum. www.youtube.com

Bir de bu var
www.youtube.com
  • j r r tolkien hayrani  (08.03.20 06:33:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.