[]

Arkadaş ortamında nedeni olmadan neden soğuk ve mesafeli davranılır?

Arkadaş ortamında nasıl oluştuğunu anlayamadım bir sorunum var. Sizin fikirlerinizi almak istiyorum. Cevap yazarsanız şimdiden teşekkür ederim.

Bu sene üniversitemin 400 üyesi bulunan bir kulübüne üye oldum. Çokça öğrenci olduğu kulüb alt bölümlere ayrılmış durumda. Her bir bölüm yaklaşık 70 öğrenciye sahip. Bu her bölümün bir başkanı ve yardımcısı var.hee hafta olmasada ağustos ayından beri ayda bir iki kere toplanıp, dönem içinde yapılacak etkinlik, konferans anlatılıyor. Benim dahil olduğum bölümün başkanı ve başkan yardımcısı ile pek muhabbetim olmadı. Merhaba, nasılsın, nasıl gidiyor dışında bir sohbet yok. Başlarda belki fark etmediğim ama şimdi rahatsız olduğum bir durum var. Bu başkan ve başkan yardımcısı -ikisi de erkek- bana soğuk davranıyorlar, sanki orada istenmediğimi hissediyorum onlar tarafından. Ama diğer üyelerle muhabbetim oluştu, hatta okul dışında görüştüğüm, arkadaşlık edebildiğim 4-5 kişilik bir kız arkadaş grubumuz var.

Bu başkan ve başkan yardımcısının benim haricimdeki diğer kızlarla baya muhabbeti var. Okul dışında görüşülmemiş ama bizim kızlar sık sık bunlarla whatsapp üzerinden yazışmışlar. Belki onlarla yakınlar diye bana davranışları normalde soğuk diyeceğim ama sanmıyorum. Yüz yüze gelince bir iki kez naber ne var ne yok diye muhabbet açmaya çalıştım ama olmadı. Çocuğun ağzından zorla laf aldım sanki.

Ek olarak şöyle bir olay var. Benim buraya üye olmadan önce üniversitemde kendi bölümümden başka bir bölüme geçiş başvuru yapmıştım. İşletmeden kimyaya geçtim. Kulübe üyelik sırasında bu geçiş kesinleşmediğinden üyelik bilgilerinde bölüme eski bölümü yazmıştım. İlk iki üç buluşmada de kesinleşmediğinden bölümü işletme demiştim. Acaba bu değişikliği belirtmediğimden mi böyle ters davranıyorlar diyeceğim ama mantıklı gelmiyor. Anca okulun sistemine girip, bölümün değiştiğini görebilirler buna da yetkilileri yok. Üstelik bu sakladığım bir şey değil. Sadece konusu geçmedi.

Ben böyle bu ikisi diğer kızlarla baya muhabbet edip, benle etmedikleri için kendimi istenmeyen gibi hissediyorum. Birde böyle cıvık cıvık yakınlık kurmakta istemiyorum. Ama en azından sohbet etmeye çalıştığımda terslenmiş hissetmemeyim.

 
herhangi bir erkeğin senin yok işletmeden bilmem ne bölümüne geçtiğini umursaması imkansız. diğer kızların güzel senin pek güzel olmadığını veya potansiyel vaat etmediğini anlıyorum. bi de kulup mü başkanmış başkan yardımcısıymış çok önemseme. üniversite kulupleri evcilik oyunları gibi. salla gitsin.


  • kelepir  (07.03.20 00:10:26) 
@kelepir

Teşekkürler yanıt için. Güzellik açısından kişileri değerlendirdiklerini sanmıyorum. Hatta böyle pekte güzel olmayan bir kızla herkesten daha fazla muhabbeti var. Muhabbet dediğimde böyle biraz rahat, cıvık hareketler. Toplu fotoğraflarda yanak yanağa geldikleri oluyor. Ya da mesela baya kilolu bir kız var onunla da yine muhabbeti var. Ama bunların ortak noktası kızların bu çocukla havadan sudan şeyler için bile mesajlaşmaları. :/
  • GoodMorningTeacher  (07.03.20 00:19:01) 
Frekansları tutuyodur, sen biraz resmi kaçıyosundur onlara göre, onlar daha laubali iletişim kurmayı seviyodur. Başka kulüpleri dene bence, enerjinin uyuştuğu insanlar bulana kadar yol almaya devam etmelisin.
Belki onlara sürekli soru soruyosundur ve bundan sıkılıyolardır. Normal yüzeysel muhabbet yerine gereksiz detaylara girip uzun uzun anlatıyosundur vs. Seni tanımıyorum sadece sağlıklı ilişki kuramayan insanların genelde yaptıkları hatalardan bahsetmek istedim, belki faydası olur diye.
Sevgiler.
  • megalomaniac  (07.03.20 01:07:26) 
Sen daha ciddi, mesafeli ve saygılı konuşuyor ve duruyorsundur, çekinmişlerdir belki de cıvıklaşmaya.


  • John Bloor  (07.03.20 10:15:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.