[]

İngilizce geliştirme

Her gün 5 ile 10 arasında kelime öğrenmeye çalışıyorum. Bu şekilde bir yılda 2500 kelime öğrenmeyi hedefliyorum. Her gün BBC sitesinden haberleri okuyorum. Kelimeleri bu siteden öğreniyorum ve ayrıntılı bir şekilde not alıyorum. Merak ettiğim şey şu. Ben ne kadar süre sonra okuduklarımın yüzde 95'ini anlayabilecek duruma gelirim? Amacım YDS gibi sınavlarda başarılı olmak değil. İngilizceyi gerçekten öğrenmek istiyorum. İstediğim şey az kelime kullanarak günlük dili konuşmak da değil. Gerçekten zor denebilecek yazıları anlamak istiyorum. Bu duruma gelmek için bilmem gereken kelime sayısı kaç olmalı?

Yeni öğrendiğim kelimelerden bazıları ve kullanımları şu şekilde.

draconian (draconian quarantine measures)

grapple with (countries grappling with the spread of the coronavirus)

sodden (sodden region)

brine (concentrated brine)

Bu kelimeleri bilmiyordum. Bu belki İngilizce seviyem hakkında bilgi verebilir.

İngilizce geliştirmek hakkında verebileceğiniz amacıma uygun tavsiyeler varsa öğrenmek isterim. Teşekkür ederim.

 
Hocam kelime öğrenmek güzel bir şey, fakat İngilizcede bir kelimenin 4 - 5 anlamı ve farklı yerlerde kullanımı olabiliyor. Sakın direkt olarak kelime - Türkçesi olarak çalışmayın. Bol bol reading yapın ve kelimeleri ayıklayın anlamlarını çıkarın. Reader at work 1 2 serisi bunun için çok iyidir. Ve en önemlisi grameri salla diyenleri asla dinlemeyin. Biz İngiliz değiliz, bu sebeple o dilin gramer yapısını öğrenmede hiçbir şekilde sağlıklı bir şekilde o dili öğrendim diyemeyiz. Bol bol okuma ve pratik.


  • caresizbiriyim  (06.03.20 04:33:07) 
testyourvocab.com

buradaki testte ben 18500 yaptım

ingilizce kitap okurken neredeyse hiç zorlanmıyorum

muhtemelen sizin de 15-20 bin kelime civarında bilmeniz gerekli
  • cliff lee burton  (06.03.20 08:00:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.