[]

Sevgilinin gecmisi

Bir süredir beraber oldugunuz kisi en son ciddi iliskisinde bir is gezisi sirasinda tanistigi evli ve cocuklu birisiyle sevgili oldugunu söylese, bu iliskiden dolayi o insanin evliliginin bittigini anlatsa (bosanma süreci bu iliskiden önce mi baslamis sonra mi baslamis orayi ben bilmiyorum, ama iliski sirasinda evlilik resmi olarak devam ediyor), bunu anlatirken de vicdanen rahat bir görüntü cizse (zaten söz konusu iliski olmasa da bitmeye yüz tutmus, mutsuz bir evlilikmismis), bosanma sirasinda mahkemeler, cocuklarin durumu falan filan derken icinde bir sürü karmasik seyler iceren bir hikaye oldugunu söylese, ama sonradan bizim iliskimiz de yürümedi ve hepsi gecmiste kaldi dese... Ne düsünürdünüz?

Bana bu konuda danisan arkadasima ben sogurdum dedim. Onun da huzuru kacmis ama fazla kurcalamadan sevgilinin gecmisi olarak kabul etmek mi gerekir diye soruyor. Sizce?


 
bence bu geçmiş meselesi değil direkt karakter meselesi.
eskiden sevgilisini aldatan, sürekli yalan söyleyen ya da sevgilisinin mücevherlerini çalmış birisine nasıl güvenmememiz gerekiyorsa bu durumda da aynısı var. yani buna kurcalanmaması gereken geçmiş denilebilir mi?

 • cahs  (06.03.20 01:03:23) 
Önemli deyince geri kafalı oluyoruz ama @cahs ''bence bu geçmiş meselesi değil direkt karakter meselesi'' size güzel bir cevap vermiş.


 • bitchesaintshit  (06.03.20 01:40:43 ~ 01:41:35) 
Bu kadari net olarak karaktersizlik.

Abla/abi mesrep gozetmeksizin bi sure takilip "siradaki" diyo buyuk ihtimal.

Bu insanla olan iliskiyi cok dallanip budaklandirmadan bitirmek en guzeli olurdu.
 • bir3iki7  (06.03.20 01:42:42) 
Valla olay sıkıntılıymış, düşününce açık açık her şeyi anlatmış bu güzel bir özellik. Diğer yandan evli bir kişiyle böyle vurdumduymaz şekilde takılması da rahatsız edici, her ne kadar esas sıkıntı evli kişide olsa da insanın başkasıyla beraber olan biriyle ilişki yaşaması sıkıntılı bence. Hani mesele sadece o kişinin evliliğine ya da çocuklarına saygı falan değil, esas mesele kendine saygı. O yüzden ben de soğur ve devamında da ayrılırdım sanırım.


 • j r r tolkien hayrani  (06.03.20 01:50:42) 
yani bir insan şizofren falan değilse böyle bir konuyu anlatmaz. bunu anlatan kadınsa arkadaşınızı çok akıllıca dehlemek istemiş.

bunu anlatan erkekse tipik erkek işte safın önde gideni. bu adamla evlenirdim ben olsam.

eğer ilk açıklamam doğru gibi geliyorsa arkadaşınız yemesin bu ayakları sahte yüzükle evlilik teklif edip ondan sonra ben vazgeçtim desin. sonra da neden olarak bu olayı göstersin bakın nasıl dökülüyor.
 • ozdek  (06.03.20 01:54:45) 
geçmiş önemlidir arkadaşlar. geçmiş önemsizdir diyen kişi sizi salak yerine koyar.
geçmişte yapılanlardan bu kişinin nasıl birisi oldugunu ve gelecekte nasıl davranacağını anlarız.
bu kişi biraz rahat bir kişi anlaşılan, arkadaşın da rahat birisi ise bu ilişki yürür. eğer değilse büyük sıkıntı olur.
 • dafuq  (06.03.20 10:46:36) 
Yahu geçmişi boyunca insanları dolandıran, kurumlardan para çalan, sabıkalı bir hırsız gelip geçmişim önemli değil dese alır banka hesabınızı teslim eder misiniz?


 • KaraSakall  (06.03.20 11:57:34) 
sevgilinin geçmişi dediğin şey bu değil yalnız.
daha önce birileriyle beraber olmuştur uzun ilişkisi olmuştur vsvs bunları irdelemezsin o ayrı.
ama evli adamla sevgili olup, yuva bozup bunu da bu kadar rahat anlatan birisi normal değil sanki?
 • ayin yazari  (06.03.20 12:01:00) 
Karaktersizlik +1 uzun vadeli düşünmek olmaz


 • basond  (06.03.20 12:12:44) 
evli ve cocuklu adamla iliski kurup, evliligini bozdugu (dahasi, surmusler adami) icin en yakin arkadasimi, artik gorusmeyelim diye bitirdim. o da gayet rahat (hatta belki ovunerek) anlatti. ustelik 30 yasinda filandi, ergen degil. arkadasimin sosyopat oldugundan supheleniyordum zaten. asik olursun, kendine laf dinletemezsin, bunun izdirabini yasarsin anlarim da, hic uzuntu duymamak tam psikopatlik bir sey.


 • bir varmis bir yokmus  (06.03.20 12:22:21) 
karşı tarafata kaldım ben. yani evli (çocuk yok), boşanma aşamasına gelmiş, evleri ayırmış biri ile fazlası ile aşık olarak ilişkiye başladım. adamın hala umutları vardı. kız da bir garip davranıyordu ve bunları kıyamıyorum noktasına bağlıyordu. bir türlü bitmek bilmedi. 6 aydan uzun sabrettim byu garipliklere. sonra büyük kavgalar neticesi ayrıldılar. biz evlendik ama yapamadık ayrıldık. hatta aynı pozisyonda kaldım ben :) yapan bulur dünyası gibi. Ancak aynı pozisyonda kalınca rahatladım, bir şeyler dengeye geldi gibi hissetim. cidden, adama elimde çokta olmadan yaşattıklarım için pişmanlık çekiyordum suçluluk hissediyordum çünkü. şu anda ben gayet mutlu devam ediyorum hayata. o başkalarının hayatlarının içine etmekle meşgul (yeni adamın evliliğini bitirtti, çocuklar filan vardı).
demek istediğim geçmiş önemli. baya bir yol çiziyor size gelecek hakkında.

 • rahatsiz  (06.03.20 13:01:33) 
Böyle birinin sevgilim değil arkadaşım olmasını bile istemezdim.


 • Topalordek  (09.03.20 11:43:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.