[]

Firebase Cloud Firestore veritabanınızda güvenli olmayan kurallar mevcut

Bir mobil uygulama yükledim Firebase'e bağlı olarak. Herhangi bir kişi veritabanınıza bağlanıp bilgileri ele geçirebilir faturayı artırabilir vs bir sürü şey içeren mail geliyor Google'dan her gün. Nasıl güvenli hale getirebilirim ve maliyeti nedir?
 
onunun demek istediği,

mobil uygulamadan adam firebase config bilgilerini öğrense. kodu yazsa istediği datayı çekebilir. mesela günlük 50.000 okuma var.

ben yazdım kodu günlük okumanı 500.000 yaptım fatura sana girer :)

yapman gereken kurallar kısmında oturum açmamış kimseye işlem yaptırmamak. sınırlı data çektirmek. vs vs. yutub cloud firestore rules yaz görürsün.

hee ücretsiz plansa tek derdin datalar olur.
  • qobel  (06.03.20 01:15:17 ~ 01:15:30) 
Bu data güvenliğini sağlamak için yazılımcı ne kadar ücret alır? Uzun bir iş mi?


  • havadakarada  (06.03.20 02:39:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.