Sporda sakatlanma

1 kaç haftadır spora gidiyorum. Ptesi günü omuz çalışırken 8.tekrarda boynumu zorladığımı fark ettim ama son 2 diyerek devam ettim. 9 da daha çok ve 10 da çok daha fazla zorladım. Hareket bitince bişeyler olduğunu anladım ama sıcak olduğu için çok acımadı. Spordan eve geldim soğudukça acı arttı. Duş alamayacak seviyeye geldim en iyisi uyuyayım geçer düşüncesiyşe zar zor yatağa girdim. Tüm uyku pozisyonlarını denedim ama acı git gide arttıüı için gece yarısı acile gittim arkadaşla. Acilde anlattım kas gevşetici iğne yaptılar. İğne ile acı biraz azalınca eve gelip hemen uyudum. Sabah acı hala devam ediyordu, hemen eczaneye gidip kas gevşetici aldım.2 gündür kullanıyorum acı baya azaldı ama hala sağ kolum ve boynum rahatsız. Bugün de spor günü ve ben gitsem mi diye düşünüyorum. Gitsem çok zarar verir miyim kendime dikkatli çalışarak?

3 ay önce aynısı oldu boynum maalesef ben devam ettim ve ağrısı bir aydan fazla sürdü. Tavsiyem ağrı tamamen geçene kadar gitmeyin.

  • mcgrain  (04.03.20 16:46:33)
Kesinlikle gitme. İyileş öyle git spora. Eğer zorlarsan kalıcı hasara sebep olabilirsin. Acı 1 haftadan uzun sürerse doktora kesin git.

  • 2k  (04.03.20 19:25:05)
ağrı geçmeden gitme, yoksa düzelmiyor.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (04.03.20 23:38:48)