[]

Ayak şişliği

Dun kaldırımda yürurken eksik taş sebebiyle ayağım burkuldu ve düştum. Ayağımin üst kısmı, kenardaki kaldırım taşının sivri köşesine geldi ve ezildi. Cok belirgin olmayan bir şişlik var. Ancak ziyadesiyle aciyor. Sabah aksayarak ise gittim ve gün içinde ayağımı suruyerek yürüdüm. Dururken bir şey yok. Üstüne de basabiliyirum ama ayağımı kaldırip indirirken ciddi aciyor.

Kas gevşetici kremim var. Faydası olur mu? Sürüyorum onu. Ne yapayim baska? Zeytinyağı ile ovdum dun. Hic faydası olmadı.

Gecer diye pek önemsemedim ama hiç gecer gibi görünmuyor.

 
Ayak biraz narin bir organ. Kırık değildir umarım ama çatlak falan olabilir. Ben olsam daha da geciktirmeden acile giderim, bi röntgenle anlaşılır zaten. Neden zeytinyağı?


  • kobuzchu kiz  (03.03.20 22:03:46) 
Olaydan 5 6 gün sonra ailemin ısrarı ile hekime göründüm ve kırık dedi. "hairline fracture" muş adı. Darbenin olduğu konum itibariyle alcısız duzelecek bir şeymiş. Yine de hala alçıya alınma ihtimali varmış! Olay olduğu gibi gitsem alçıya alırlardı herhalde, ben bir hafta yürüdüm o ayakla. Bir önlem olarak ayak stabilizatoru takıyorum şimdi. Geçti sayılır aslında.

Burada bu cevap kayıtlı olsun diye yazıyorum, kırık olsa duramazsın olayı bir şehir efsanesi olabilir. Hatta öyle.
  • biseysorcaktim  (10.03.20 21:21:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.