7. Ayına henüz girmiş yavru kedi kızgınlığa girdi!

Kızgınlıktaki kedi kısırlaştırılır mı? Çiftleşse hemen hamile kalır mı? Bu bizim apartmanda vs baktığımız bir yavru ve şu an doğurmaması gerekiyor:( tecrübesi olanlar yazarsa çok sevinicem.

Dişi bu arada.

  • Cremisi  (02.03.20 19:53:57)
kalır, kısırlaştırın. kilosu, iştahı yerindeyse veterinere de danışıp kısırlaştırın. yurtdışında 6 ay sonrası kısırlaştırılıyor.

  • not dark yet  (02.03.20 19:59:20)
5-6 aydan itibaren kısırlaştırabilirsiniz, ama ameliyattan önce kızgınlıktan çıkması lazım.
yani tam o dönemdeyken yapmıyorlar.
sıkı takip edin, 1-2 hafta içinde biter kızgınlığı muhtemelen, hemen kısırlaştırın o dönemde.
ama veterinere de bir sorun, belki beklemeye gerek yok der.
  • blatta hiberna  (02.03.20 20:18:13)
Kızgınlıktaki kedi kısırlaştırılmaz. Geçmesi beklenir. Bir süre eve alıp veterinere danış. İlk kızgınlık sonrası kısırlaştırılır dense de birçok veteriner 1 yaşına kadar beklemeyi önerir. Ama hamile kalma riski olduğundan veterinere danışın.

  • prole  (02.03.20 22:22:25)
5 aylık falanken kızgınlık sonrası kısırlaştırdık.

  • baal  (02.03.20 22:32:39)
Peki kızgınlığa girmemiş kız kardeşleri var, onlar da olabilir mi? Yoksa illa kızgınlığa girmesi gerekir mi?

  • Cremisi  (03.03.20 08:50:46)