Mikrodalga fırın tavsiyelerinizi bekliyorum

Çok büyük olmayan, buz çözme özelliği olan, severek kullandığınız marka-modelleri belirtir misiniz?
Teşekkürler
Bonus:ızgara özelliği yazıyor bazılarında, bu nasıl oluyor ?

arçelik ve samsung kullandım. bu aralar zanussi ankastre kullanıyorum.

bir marka tercihim olmadı hepsi işini yapıyor ama en az 900 watt olmasına dikkat edin. bir de 700 watt modeller var daha ucuzdur.

ızgara özelliği ızgara yapmaya yarıyor. ben balıklarda falan kullandım daha önce ama mikrodalga bizim kültürümüzde yemek ısıtmaya yarıyor. yemek yapan bir ben varımdır herhalde.

buz çözme bir özellik değildir mikrodalgada çünkü hepsi çözer. sadece programlanmış bir tuştur. açıkçası olmasa bile olur çünkü bir süre sonra hangi ayarda aletin neler yapabileceğini kestiriyorunuz. galiba baya standart bir tuş haline geldi hepsinde var.
  • ozdek  (01.03.20 16:38:29 ~ 16:40:13)
samsung'ın mini fırın/microdalga fırın combo ürününü kullanıyorum. aynı zamanda mini fırın olduğu için yemek yapmaya da yarıyor (?), üstteki arkadaş bişeyler yazmış ama ürünün amacı zaten hem normal fırın hem mikrodalga fırın olması. memnun muyum? hayır. yemek yapıyoryum ama doğru düzgün iş çıkarmıyor. e mikrodalgasını da birtek buz çözmek ve yemek ısıtmak için kullanıyorum zaten. aynı işi ocakta da yapabilirdim...

bonus cevabı: ızgara özelliği; mikrodalga fırının üstünde normal mini fırınlardaki gibi ufak bir rezistans var, onunla normal fırın gibiymişçesine ısıtıyor. ama börek falan yapamazsınız, çünkü o rezistanstan altta yok, olamaz yani dönen tabladan dolayı, bu yüzden böreğin kekin vb altı pişmiyor üstü pişiyor sadece. yani boşu boşuna kombo ürün almayın. ancak balık buğulamada falan işe yarar, ama onda bile altı çiğ kalır muhtemelen. benimki kırk yılda bir buz çözüyorum veya yemek ısıtıyorum. başka bir işe yaramıyor. internetteki yorumlar da genelde işe yaramadığı yönünde zaten.

yerinizde olsam hiç uğraşmam gider en ucuzunu alırım buz çözmek yemek ısıtmak vb için. başka da bir işe yaramıyorlar, mikrodalga pişmanlıktır :(
  • Tears of Devil  (01.03.20 17:27:42)
Bulamadım tam modeli amaa biz sunun + buharda pişirme özelliği olanını kullanıyoruz. Bunu da kardeşime hediye almıştık, ikimiz de çok memnunuz. 800w maks yetiyor bizde, çözdürme, brokoli haşlama:) mısır patlatma için de çok çok iş görüyor.

www.trendyol.com
  • somethinginthewayshemoves  (02.03.20 03:42:37)
Kenwood ve Siemens kullandım, ikisinden de memnun kaldım. Kenwood'un ızgara özelliği vardı ama Devil'in dediği gibi öyle tam bir fırın hibi kullanamıyorsunuz. Ben yemek de pişiriyorum ama sadece balık. Fırın torbasının içinde epey güzel oluyor.
Şu an kullandığım Siemens'in ankastre ve küçük bir modeli. Gayet iş görüyor.

  • SiyamkedisiZorro  (02.03.20 07:35:28)
samsung MS23K3515AW kullanıyorum ben de.
çok sık kullanmıyorum, ama buz çözdürme, ısıtma ve buharda haşlama özelliğinden memnunum.
bir de sıcak tutma özelliği var, onu seviyorum.
mesela yemek yaptın, biri gecikti.
onun tabağını sıcak tutuyor sıcak tutma çekmecesi gibi.
yazarken aklıma geldi, koku giderme özelliği de kullanışlı.
içinin yüzeyini temizlemek de çok kolay.

yani yine almam gerekse memnuniyetle alırım tekrar.
  • blatta hiberna  (02.03.20 07:56:10 ~ 07:58:07)