[]

Bir şarkı arıyorum

10-12 küsür sene önce duyduğum,
nakaratı "atii atii atii..." şeklinde başlayan,
müziğinden %100 Balkanlara ait bir ezgi olduğu anlaşılan ama dili konusunda net bir şey söyleyemeyeceğim,
orta ritimli (slow değil) eski bir şarkıyı arıyorum.

Not: Şarkının bir tek Yunanca olmadığına eminim. Diğer herhangi bir Balkan dili olabilir. Adam, klasik Balkan şarkıcısıydı. Klasik derken şunu demek istiyorum. Azis'inkine benzeyen tiz bir sesi vardı ve şarkıyı bağırarak (daha doğrusu yüksek notalara çıkarak) icra ediyordu.

 
verdiğin örnekle pek benzerliği yok ama sezgisel olarak bu şarkı olabileceğini düşünüyorum:
www.youtube.com

  • joker the one  (02.03.20 21:34:14) 
Gogol Bordello değil maalesef. Aradığım şarkıda gitar kullanılmamıştı. Ritim ve üflemeli Balkan enstrümanları vardı bir tek. ve eski bir şarkıydı.


  • the guy from batman  (03.03.20 13:51:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.