[]

Bu kedinin problemi ne

Kendi etrafında dönüp duruyor. Durduğu zaman da kafası sallanıyor hafiften. Sokakta gördüm şimdi. Para do yok veterinere götürsem. Geçici bir şey midir?

dosya.co


 
Bir sıkıntısı var gibi, normal yürümüyor. bir şey çarpmış falan olabilir :/


 • veritaslibertas  (27.02.20 16:27:02) 
izleyemedim, ama anlattığınız bir denge problemi ya da nörolojik sorun gibi görünüyor.
kendiliğinden geçmez, veterinerin bakması lazım.
bazı durumlarda tedavi edilebiliyor.
araba çarptıysa, bir şekilde darbe aldıysa, düştüyse vb. böyle bir şey olmuş olabilir.
 • blatta hiberna  (27.02.20 16:27:52) 
İstanbul'da veya diğer büyükşehirlerin birindeyseniz belediyelerin sokak hayvanları için merkezleri oluyor. Yakalayıp oraya götürürseniz ilgileneceklerdir. Örneğin:

"Veteriner işleri Müdürlüğümüz 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ilgili uygulama yönetmeliğinin 7. maddesi gereğince yasal dayanak altında çalışmalarını sürdürmektedir. Merkezimizde sahipsiz hayvanlara yönelik tedavi ameliyatların yanı sıra röntgen ve kan tetkikleri de yapılmaktadır. Yerel hayvan gönüllülerinin getirmiş olduğu hasta sokak hayvanlarının günlük tedavileri de yapılmaktadır."

besiktas.bel.tr
 • jnlbnnn  (27.02.20 16:49:21 ~ 16:49:38) 
evet nörolojik bir sorun gibi. veterinerin görmesi lazım, geçmiyor böyle şeyler kendiliğinden.


 • not dark yet  (27.02.20 17:32:46) 
Veterinere gidip videoyu gösterdim. Muhtemelen orta kulak iltihabı olabilir, antibiyotik tedavisi görmesi lazım dedi. Beyaz masayı arayıp ekiplerin almasını önerdi. Beyaz masayı aradım, 5'teml mesai bitiyormuş. Kedinin olduğu yerde kedi evleri başka kediler filan da var. Yani muhtemelen oradan ayrılmaz. Yarın sabah kedinin olduğu yere gidip tekrar görmeyi düşünüyorum. Devam ediyorsa beyaz masayı arayacağım.


 • havadakarada  (27.02.20 18:16:44) 
açıkçası belediye veterinerleri son çare olmalı. bu arada kediyi oraya götürdüğünüzde kediyi orada bırakmanızı pek önermem, muhtemelen onlar da tutmak istemezler, orada da çok sayıda virüslü kedi vardır. hayvan iyi olacağına virüsten ölür. antibiyotik iğne yaparlar, 3-4 gün sonra tekrar getirmenizi isteyebilirler.


 • surprise  (27.02.20 18:53:03) 
Bence de beyaz masayı aramayın, barınaklar eğer uğraşmak istemezlerse direk uyutup öldü diyorlar. Verilse dahi cok yakından takip etmek lazım. Veterinere götürüp iğne-ilaç yaptırsanız cok maliyetli olmaz tedavi. Hangi semttesiniz?


 • hipopotamus  (27.02.20 21:19:04) 
Veteriner iğne tedavisi olduğundan bahsetmedi. Antibiyotik tedavisi lazım onun da sokak kedisi olduğu için takibini siz yapamazsınız dedi. 100-150 liraya kadar bir şekilde karşılayabilirim de üstü beni aşar şu anki maddi durumdan dolayı. Kedi Avcılar-Ambarlı'da.


 • havadakarada  (27.02.20 22:19:36) 
antibiyotik tedavisi iğne ile de olabilir. ama görmeden bir şey söyleyemez. siz o hayvanı daha fazla zarar görmeden koruma altına alıp burada yeniden paylaşsanız keşke. belki başka arkadaşlar da yardım eder, bir çözüm düşünülebilir.


 • not dark yet  (28.02.20 07:55:50 ~ 07:56:11) 
Her gün gördüğünüz bir kediyse mamasına ilaç ezip koyabilirsiniz, olmadı yakında ise veteriner günlük götürüp iğnesini yaptırabilirsiniz. Veterinerde yatılı tedavi olması gerekirse buradan destek ilanı açarsanız veterinerin hesabına yardım yapılabilir.


 • hipopotamus  (28.02.20 13:49:58) 
Tekrar aynı yere geldim. Videoya bakarak aynı kediyi bulmaya çalıştım. Bir kedi çok benziyor, muhtemelen o. Yüzü tüyleri filan sağlıksız diğer kedilere göre, dün böyle değildi. Ama yürüyüş problemi yok. Geziyor su içiyor vs. Ona benzeyen başka bir kedi de yok burada. Bir kafeye oturdum, birazdan tekrar kedileri kontrol edip gideceğim.


 • havadakarada  (28.02.20 15:55:31) 
bir günde kendiliğinden düzelecek bir şey olduğunu düşünmüyorum videodaki durumun. zaten sokakta yaşama şansı da yok bu şekilde bir hayvanın. ama en azından çevreden ilgilenebilecek birilerine haber verin, sorun konuyu kapatmadan önce. haysev, haytap gibi derneklere yazın, belki civarda gönüllüleri vardır.


 • not dark yet  (28.02.20 16:02:16) 
Dün orada bulunan bir adam vardı ona söyledim böyle böyle bir problemi olan bir kedi vardı veterinere götüreceğim eğer devam ediyorsa problemi diye. Pek ilgili gözükmedi. Ama mekan ambarlı meydanı yani insanlar gelip geçiyor. Kedi evleri yapmışlar yem var vs. Muhtemelen bazı saatlerde ilgilenen birileri var. Kedi de eğer o gördüğüm kediyse yürüme problemi kalmamıştı. Bir derneğe yazmak gerekiyorsa onu bilmiyorum. Eldeki tüm bilgiler bu video ve mekan Avcılar Ambarlı meydanı cami önü, isterseniz ilgili derneğe belirtebilirsiniz kontrol amaçlı. Muhtemelen benim yapabileceğim bir şey yok. Yarın tekrardan bir kontrole geleceğim.


 • havadakarada  (28.02.20 16:32:11) 
Bildiğim bir yer değil meydanın neresi oluyor?


 • not dark yet  (28.02.20 16:47:45) 
Avcılar Ambarlı, Hacı Osman Ağa camii önündeki meydan, yola yakın kısım. Eğer hep oradaysa tabi.

maps.app.goo.gl

Tam bu meydan:

hizliresim.com

Kedinin videosu yukarıda var.

Bunun dışında çok iyi bildiğim bir bölge değil. Bana yaklaşık 2km uzakta.
 • havadakarada  (28.02.20 18:26:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.