THY'de CIP olmak icin ne gerekiyor?

mil biriktirmek mi? mesela kac kere abd'ye seyahat etsem CIP olurum?

İlk olarak Miles & Smiles üyesi olmanız gerekiyor. Üyelik ücretsiz. Size bir kart gönderiyorlar. Bu kartlar uçuşlardan elde ettiğiniz Statü Millerine göre sınıf atlıyor. Kart sınıfı ile ilgili tüm bilgiler şurada var: www.turkishairlines.com

Yurt içi uçuşlarda CIP salonuna girebilmek için minimum Classic Plus üye olmanız gerekiyor. Bunun için de 25.000 statü mili biriktirmeniz gerekiyor. ABD uçuşları için alınan statü milleri uçuşa göre ve biletin sınıfına göre değişiyor. Star Alliance üyesi tüm uçuş şirketlerinin biletlerinden mil kazabiliyorsunuz. Ancak THY ile kazandığınız miller diğerlerine göre fazla. ABD uçuşundan iyi mil kazanacağınız için ben 6. uçuşta falan classic plus üyesi olursunuz diye düşünüyorum. Ama değişiyor dediğim gibi.

Yurt dışı uçuşlarda CIP salona girebilmek için de en az Elite üye olmanız lazım. Bunun için mil sayısı fazla.
  • himmet dayi  (26.02.20 13:43:44)
Mil toplamakla vs ugrasmiyim derseniz 5-6bine elit uyelik satanlar var. Direkt olarak karti elit'e yukseltebilirsiniz. (Elit plus uyeleri 40.000 mil karsiligi 3 kisiye verebiliyor bunu)

  • brkylmz  (26.02.20 13:51:53)
Yukarıdakilere ilaveten; şirketler yönetici ve çalışanlarına yönelik olarak Corporate Card satın alarak, Cip salonlarını kullanabiliyorlar.

  • kaptan memo  (26.02.20 15:04:43)
amerika'ya bussiness uçarsanız tek seferde alırsınız CIP

onun dışında zaten yeterli bilgi verilmiş.
yurtiçinde en fazla 600 mil alırsınız. 25k için varın hesap edin kaç kere uçmanız gerektiğini
  • hosein  (26.02.20 15:21:05)
Benim bildiğim kadarı ile kartta sınıf yükseldikten sonra o sınıfta kalabilmek için uçuşlarin aynı yoğunlukta devam etmesi gerek. Yani bir kere classic plus oldum senede bir iki kere yurtiçinde ucayim derseniz olmuyormuş. Bana böyle söylemişlerdi.

  • elorelia  (26.02.20 17:01:22)
açılın ben elit'im
öncelikle 25 bin değil 40bin statü mili gerekiyor (alışveriş mili geçersiz özel kampanya hariç, uçuş mili olacak)
10 senedir çok bol uçuyorum, bi ara elit plus bile olmuştum sonra biletlerin sınıflarına göre milleti bi değişti ortada kaldık, elite düştük.

elit plus tanıdığın varsa hediye edebilir sana ama 40 bin milinden olur.

(1 kerede elit olduktan sonra da 2 sene içinde 30 bin mil daha toplaman lazım ki devam etsin, oldum bitti de olmuyor, en fazla 2 sene içinde uçmazsan düşüyorsun)
  • Corc  (26.02.20 17:01:46 ~ 17:02:27)