[]

İtalya'da Neden Coronavirus Bu Kadar Yoğun?

Diğer Avrupa ülkelerinde tek-tük var. İtalya'da nasıl bir haftada 300 kişiye ulaştı? Ne oldu da böyle oldu? Önlem almak konusunda gevşek davrandıklarını düşünüyorum ancak bu kadar kişiyi tespit edebilecek olanakları da olduğuna göre, çok da gevşek değildir.

Hindistan'da durumlar nasıl? Twitter'da orada da çok ölü var ama duyurulmuyor şeklinde bir twit gördüm ancak çok da inanmadım. Yine de Hindistan'da virüsün görülmemesi mümkün değildir bence.


 
ilk virüsü kimin getirdiğini (sıfır noktasını) bulamıyorlar.

(cüneyt özdemirden alıntıdır)
  • trajikomix  (25.02.20 22:45:30 ~ 22:46:02) 
Redditte birisi İtalyanların çok yakın temas ettiğini, öpüştüklerini falan yazmış. Akdeniz kültüründe işler böyle, bize gelirse bizde de hızlı yayılır sanırım.


  • nhk ni youkosu  (25.02.20 22:47:23) 
İtalya'ya çok fazla Çinli Turist geliyor bize o kadar gelmiyor. Yeni araştırmalar virüsün kuluçka süresinin 50 güne kadar çıktığını söylüyor. Virüsün Aralık'ın sonunda çıktığına bakacak olursak tarihler tutuyor diyebiliriz.


  • coder85  (25.02.20 22:52:47) 
youtu.be 3. dakikadan itibaren.

Cüneyt Özdemir'i haber kaynağı olarak gören var mı hala ya?
  • austra  (25.02.20 23:29:52) 
italyaya asyalı turist diğer ülkere göre daha fazla gidiyor bu sebepten olabilir.


  • mikahakkinen  (26.02.20 09:10:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.