[]

Depozito hakkında soru

Aşağıdaki soruyu görünce aklıma geldi. Sozlesmede depozito son kira yerine sayılamaz gibi bir madde var. Son ay kira vermesem ne olur? Depozitoyu son kira yerine saydirsam? Ev sahibi ile aramız kötü degil, kirayı hep düzenli odedim, sadece bir kez bir gün geciktirdim onda da araya hafta sonu girmişti. Yani zorlayacağını sanmıyorum ama zorlarsa en fazla ne olur sonuç?
 
Çıkarken son kirayı ödemediysen icra ile alabilir


  • efruz  (24.02.20 21:29:44) 
evle alakalı bir sorun yoksa, ev sahibiyle bir sorun yoksa, ev sahibi hayvan evladı değilse neden olmasın. bu zamana kadar her çıktığım evde, evi aldığım gibi tertemiz bıraktım ve depozitomu da son kiraya saydırdım.


  • scudman1  (24.02.20 21:31:44) 
Depozito evde oluşabilecek zarara karşı evsahibini koruyan bir güvencedir. Son ay kirayı ödememek (evsahibinin onayını almadığınız sürece) kötü niyetli bir hareket olur. Normalde kiracı çıktıktan sonra varsa masraflar depozitodan düşülür ve kalanı iade edilir, genellikle de iyi niyet çerçevesinde ufak tefek şeyleri evsahibi görmezden gelir. Eğer kira ödemeden çıkarsan ve zarar varsa evsahibi o zararı tüm detayına kadar hesaplar yaptırır, ucuza maletmekle falan da uğraşmaz, icraya verir, buna icra masrafları da eklenir. Yani gereksiz yere aranızı bozmayın, kimse karlı çıkmaz.


  • mikro patlama  (24.02.20 23:05:05) 
Ben ev sahibine söylemiştim. Olumlu karşıladı ve bir sorun çıkmadı. Şimdi yeni evimdeyim.


  • ruhen hastayim ben  (24.02.20 23:12:55) 
başka bir sorundan mahkemelik olmadığınız sürece sıkıntı olmaz. mahkemelik olursanız son kirayı faizi ve avukat masrafları ile birlikte alır.


  • walter white kilikli  (25.02.20 00:08:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.